radio button mapa button pieed button pieed button Logo Instagram
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Pracownicze Plany Kapitałowe. Darmowe szkolenie

Pracownicze Plany Kapitałowe. Darmowe szkolenie

Spotkanie przy stole. Kobieta robi notatki. Na stole widać komputer, notes i biały kubek

Powiat Otwocki oraz Stowarzyszenie Res Negotium zapraszają na bezpłatne szkolenie, którego tematem będą Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Zgłoszenia przyjmowane są do 10 listopada.

4 października 2018 r. Sejm przyjął rządowy projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych. To oznacza rewolucję w oszczędzaniu na emeryturę i obejmie prawie wszystkich zatrudnionych. Każdy podmiot zatrudniający zobowiązany jest do wyboru instytucji finansowej, z którą zawrze umowę o prowadzenie PPK dla swoich pracowników. W ramach PPK pracodawca, pracownicy oraz państwo mają wspólnie składać się na dodatkowe świadczenie emerytalne odkładając od 3,5 proc. do nawet 8 proc. wynagrodzenia.

Szkolenie odbędzie się 20 listopada w godz. 8.30 – 12.00 w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Poniatowskiego 10, 05-400 Otwock). Przewidziane jest dla wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców i pracowników, w szczególności dla osób, które będą wdrażały PPK w swojej jednostce i koncentruje się na przybliżeniu czynności jakie należy podjąć, aby przygotować się na trwające zmiany oraz z sukcesem wdrożyć Pracowniczy Plan Kapitałowy.

Celem szkolenia jest poznanie podstaw Pracowniczych Planów Kapitałowych, kompleksowych zasad ich funkcjonowania oraz obowiązków podmiotów zatrudniających.

W ramach szkolenia omówione zostaną następujące zagadnienia:

  1.  Geneza powstania, podstawowe informacje o PPK
  2. Korzyści z PPK
  3. PPK z punktu widzenia pracowników
  4. Podmioty zatrudniające i ich obowiązki
  5. Kiedy pracownik może zrezygnować?
  6. Co się dzieje ze zgromadzonymi środkami?

Szkolenie prowadzi Dawid Korczyński, Regionalnego Eksperta PPK. Uczestnicy otrzymają materiały informacyjne przygotowane przez eksperta oraz Certyfikat ukończenia szkolenia. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Zgłoszenie uczestnictwa w szkoleniu prosimy przesłać mailem na adres: kontakt@resnegotium.pl najpóźniej do dnia 10 listopada. W treści maila proszę podać imię i nazwisko oraz nr telefonu.

Plakat zapraszajacy na szkolenie 20 listopada z Pracowniczych Planów Kapitałowych

Data opublikowania strony: 06/11/2019