Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Program „Patriotyzm jutra”. Można zyskać nawet 70 tys. zł

Dużo rozsypanych banknotów 100-złotowych
(Foto: Adobe Stock)

Do 22 lutego br. można składać wnioski o dofinansowanie zadań w ramach ogólnopolskiego programu „Patriotyzm jutra” - Edycja 2024. Maksymalna wysokość grantu wynosi 70 tys. zł.

Uprawnione do składania wniosków są samorządowe instytucje kultury (m.in. muzea regionalne, biblioteki, ośrodki kultury), organizacje pozarządowe (fundacje i stowarzyszenia), spółdzielnie socjalne oraz koła gospodyń wiejskich.

W ramach programu można ubiegać się o dofinansowanie realizacji takich projektów jak: działania edukacyjno-animacyjne (m.in. warsztaty, akcje artystyczno-historyczne); wydarzenia upamiętniające lokalne i ogólnopolskie wydarzenia historyczne; działania popularnonaukowe dotyczące lokalnych i ogólnopolskich aspektów historii; projekty popularyzujące wiedzę o historii (m.in. wystawy, kampanie i akcje społeczne, spotkania ze świadkami historii); tworzenie stron i portali internetowych promujących historię i popularyzujących wiedzę o wydarzeniach historycznych.

Dofinansowanie w ramach programu może wynieść od 5 tys. zł do 70 tys. zł brutto – w zależności od wysokości wkładu własnego. Dla zadań, w przypadku których wkład własny wynosi nie mniej niż 10 proc. budżetu przedstawionego we wniosku, maksymalny poziom dofinansowania to 30 tys. zł. Przy wkładzie własnym od 20 proc. budżetu zadania maksymalny poziom dofinansowania to 70 tys. zł.

Nabór odbywa się drogą elektroniczną w systemie Witkac (LINK). Wnioski należy składać do 22 lutego 2024 roku do godziny 23:59. Na etapie naboru wnioskodawcy nie są zobowiązani do składania jakichkolwiek dokumentów w formie papierowej. Rozpatrzenie wniosków nastąpi w ciągu 60 dni od zakończenia naboru.

Więcej informacji o programie można znaleźć TUTAJ. Regulamin naboru publikujemy w formie załącznika pod tym tekstem.

Data opublikowania strony: 26/01/2024