Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Program “Świetlik”. Znamy zwycięzców drugiej edycji

Drewniana rzeźba małego człowieczka ze skrzydłami, który trzyma latarenkę
W ramach programu "Świetlik" można zyskać pieniądze na realizację własnego projektu (Foto: GOK)

Znamy już wyniki programu „Świetlik”. Spośród wszystkich zgłoszeń jury wybrało 10 inicjatyw, które zostaną zrealizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie wraz z naszymi mieszkańcami.

Już niebawem na terenie gminy Wiązowna, nasi mieszkańcy będą realizować 10 własnych inicjatyw. Będą to:

  1. “Leśne wędrówki botaniczne” – tematyczne wycieczki po lesie z przewodnikiem PTTK, połączone z organizacją ogniska. Uczestnicy, którzy wezmą udział we wszystkich wędrówkach, otrzymają odznaki.
  2. Warsztaty plastyczno-przyrodnicze „Dzika pracownia”- cykl warsztatów, dotyczących różnych technik malarskich. Uczestnicy zgłębią wiedzę, jak wykorzystać naturalne składniki z lasu do wytwarzania prac plastycznych.
  3. “Czy czystość pachnie?” – warsztaty rękodzielnicze dla dzieci połączone z wizytą w Skansenie Pralniczym. Będzie to też doskonała okazja do poznania historii prania – technik czy sposobów dbania o czystość w dawnych czasach.
  4. Warsztaty “Spotkania z planszówkami” – spotkania przybliżą uczestnikom różnorodne gry planszowe. Będą oczywiście rozgrywki, gry w zespołach i konkurencje międzyplanszówkowe.
  5. Warsztaty edukacyjne “Wakacyjne podróże z klockami lego” – warsztaty lego konstruktorskie, na których powstaną zamki, budowle z całego świata, rafa koralowa czy kosmos.
  6. “Hej, Kobieto – uwierz i działaj! Kobiety aktywne zawodowo” – cykl spotkań skierowanych do kobiet nieaktywnych zawodowo (18-60 lat), które planują powrót na rynek pracy. Spotkania motywacyjne, podczas których organizatorzy pokażą tez, jak szukać pracy poprzez portale internetowe.
  7. “Nocne odkrywanie świata w Izabeli” – nocna wędrówka po lesie w poszukiwaniu eko-skarbów pod kierownictwem profesjonalnego przewodnika po Mazowieckim Parku Krajobrazowym. Będzie też nauka podstaw survivalu i… nocowanie w lesie.
  8. “Znajdź lokalny skarb – geocaching w gminie Wiązowna” – utworzenie na terenie gminy 40 skrytek, które uczestnicy zabawy – po uprzednim zarejestrowaniu się na portalu internetowym – będą mogli odszukać, odebrać umieszczone w nich pamiątki i wpisać się do dziennika odwiedzin.
  9. Historyczne spacery po Wiązownie i okolicach – odsłona druga „Palcem po mapie i na dwóch kółkach”. Spotkania dotyczące historii Gminy Wiązowna oraz wyjazdy w teren na rowerach.
  10. Uszyjmy razem misia  – warsztaty dla dzieci 4-8 lat, na których uczestnicy, pod nadzorem opiekunów, uszyją własnego pluszowego misia, poznają techniki, urządzenia oraz narzędzia do szycia.

W komisji, której zadaniem była ocena zgłoszonych inicjatyw, zasiedli: Przewodniczący Rady Gminy Wiązowna Andrzej Cholewa, Naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego gminy Wiązowna Justyna Sadkowska oraz Inspektor Wydziału Spraw Społecznych gminy Wiązowna Magdalena Grzegrzółka.

Data opublikowania strony: 01/06/2022