mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Program “Świetlik”. Znamy zwycięzców kolejnej edycji

Program “Świetlik”. Znamy zwycięzców kolejnej edycji

Drewniana rzeźba małego człowieczka ze skrzydłami, który trzyma latarenkę
W ramach programu "Świetlik" można zyskać pieniądze na realizację własnego projektu (Foto: GOK)

Kreatywni, twórczy i zaangażowani społecznie mieszkańcy gminy Wiązowna, a także najbliższych okolic, chcą realizować swoje pomysły, dzielić się własnymi pasjami z innymi osobami. Już w najbliższym czasie, dzięki wsparciu programu „Świetlik", będzie realizowanych piętnaście różnych inicjatyw.

„Jej wysokość Dynia” to cykl warsztatów skierowany do młodszych odbiorców. Dzieci dowiedzą się, jak sadzić dynię,  jakie są jej właściwości, poznają sposoby kulinarnego przyrządzenia dyni. Będzie to cykl zajęć plastycznych, technicznych, kulinarnych, w których głównym bohaterem będzie dynia.

„Halloweenowe nocowanko” to spotkanie przepełnione atrakcjami dla najmłodszych, a wśród nich wycinanie dyni, tworzenie dekoracji, pieczenie ciastek, ognisko, planszówki.

„Joga dla smyka” czyli spotkania dla dzieci poprawiające koncentrację oraz koordynację ruchową wraz z nauką technik relaksacyjnych oraz oddechowych.

Warsztaty edukacyjne „Maluch w świecie klocków” oraz „Fascynujący świat zwierząt” to cykle spotkań warsztatowo-edukacyjnych. Podczas zajęć konstruktorskich dzieci poznają różnorodne zagadnienia tematyczne. Zajęcia skierowane odpowiednio dla dzieci młodszych i starszych.

„Jesienna czapka i komin – uszyj zanim się przeziębisz!” to warsztaty dla osób dorosłych, podczas których na maszynie do szycia uszyjecie czapkę i komin.

Akcja „Defibrylator w Izabeli – uczymy ratować życie”  to realizacja dwóch kursów z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

„W sprawnym ciele sprawny duch” to cykl treningów z instruktorem tai-chi.

„Zanocuj w Lesie” to nocny biwak z elementami survivalu oraz bushcraftu.

„Twórcze soboty”, czyli rodzinne warsztaty przyrodniczo-plastyczne – cykl spotkań plastycznych z wykorzystaniem materiałów z recyklingu oraz materiałów naturalnych.

„W którą stronę dalej?” to projekt skierowany do młodzieży, który pomoże młodym osobom w wyborze odpowiedniej ścieżki zawodowej lub ścieżki edukacji.

Cykl warsztatów florystycznych w świetlicy w Majdanie, czyli warsztaty „Las w słoiku”, „Obraz z kwiatów suszonych” oraz „Wianki kwiatowe”.

„Pęclin – historycznie i na nowo” to projekt wzbogacający oficjalną uroczystość w Pęclinie o część piknikową i wystawę historyczną.

„Historyczne wycieczki po Wiązownie i okolicach – odsłona trzecia, czyli poznaj sąsiada! Organizacja trzech wycieczek rowerowych, których trasy będą przebiegały przez gminę Wiązowna oraz poza jej granicami.

„Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze” to cykl praktycznych warsztatów, podczas których  dzieci poznają historię pieniądza, odegrają grę symulacyjną, nauczą się oszczędzania i podejmowania świadomych wyborów finansowych.

Szczegóły dotyczące realizowanych wydarzeń, plakaty promujące, informacje szczegółowe będą dostępne na stronie www.gok-wiazowna.pl oraz na portalu społecznościowym FB/wiazowna.gok

Data opublikowania strony: 09/09/2022