Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Program “WzMOCnij swoje otoczenie”. Przedszkole im. Misia Uszatka laureatem

Gminne Przedszkole im. Misia Uszatka w Wiązownie jest jednym z laureatów programu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie”.

Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi, przedszkole zostanie doposażone w sprzęt do nauki programowania m.in. 6 robotów interaktywnych z oprogramowaniem kompatybilnych z tabletami wraz ze scenariuszami zajęć oraz monitorem interaktywnym. Realizacja grantu pozwoli już od września wprowadzić do placówki nową ofertę edukacyjną, tym samym będzie to pierwsze przedszkole na naszym terenie z taką stałą ofertą.

Nowy sprzęt multimedialny pozwoli małym użytkownikom poszerzać swoją wiedzę oraz rozwijać wyobraźnię. Projekt przyczyni się do rozwoju poznawczego dzieci, czyli do nauki kolorów, kształtów, liter czy zwierząt, a także społecznego i emocjonalnego, dzięki czemu dzieci będą uczyć się jak budować relacje oraz jak poradzić sobie ze stresem.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu. Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie https://raport.pse.pl/pl/ oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.

Data opublikowania strony: 25/07/2022