Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Przedszkole im. Misia Uszatka w Wiązownie jako pierwsze w gminie wkrótce doposaży salę logopedyczną

Napis: Wzmocnij swoje otoczenie. Na pomarańczowym podkładzie: Edukacja. Rudowłosa dziewczynka ma na twarzy okulary do wyświetlania obrazów w 3D. Przed nią stoi laptop.

Gminy Wiązowna otrzyma grant w konkursie „Wzmocnij swoje otoczenie” organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Laureatem jest Gminne Przedszkole im Misia Uszatka w Wiązownie. Dzięki tym pieniądzom przedszkole zostanie wyposażone w nową salę logopedyczną.

Głównym celem projektu jest kształtowanie prawidłowej wymowy wśród dzieci pomiędzy 3 a 5 rokiem życia oraz tworzenie miejsca w ramach ćwiczeń profilaktycznych wad wymowy a także doposażenie placówki w akcesoria dydaktyczne i multimedialne narzędzia edukacyjne. Głównym celem stworzonej pracowni logopedycznej będzie wykrywanie i usuwanie zaburzeń mowy. Dzięki uzyskanemu wsparciu przedszkole w Wiązownie będzie pierwszym przedszkolem z terenu gminy doposażonym w zakresie logopedycznym na taką skalę.

Wzmocnij swoje otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne, prowadzą inwestycje lub eksploatują infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmienić swoją okolicę.

W pięciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych https://www.wzmocnijotoczenie.pl, https://www.energetycznykompas.pl

PSE

Data opublikowania strony: 28/06/2023