bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Przedszkola w Zakręcie i Wiązownie zamknięte

Przedszkole w Zakręcie

W dniu 14 października wieczorem potwierdzono informację o dwóch przypadkach zakażenia wirusem COVID-19 w przedszkolu w Zakręcie. Zawieszono zajęcia w placówce do 22 października. Z tego też powodu Szkoła Podstawowa w Zakręcie podjęła decyzję o dniu wolnym w ramach tzw. godzin dyrektorskich 16 października. Klasy 2a, 2b, 3b, 8 do 19 października, a klasy 1a, 1b, 4b, 5 do 22 października przechodzą na nauczanie zdalne. Do 24 października zamknięte będzie również przedszkole w Wiązownie.

Zgodnie z procedurami podjęto decyzję o czasowym zawieszeniu zajęć w Przedszkolu “Leśna kraina” w Zakręcie do 22 października włącznie. Dyrektor placówki prosi, aby dzieci i domownicy zostali w domu i odbyli obowiązkową kwarantannę. Decyzję w tej sprawie rodzice otrzymają ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Otwocku, do której już przekazano wszystkie potrzebne informacje.

Kwarantanna trwa 10 dni i liczona jest od ostatniego kontaktu z osobą zarażoną. W przedszkolu w Zakręcie tym dniem jest 12 października.

Sytuacja w SP Zakręt

Szkoła Podstawowa w Zakręcie zdecydowała, że 16, 19 i 20 października będą dniami wolnymi od zajęć (w ramach tzw. godzin dyrektorskich). Zgodnie z wydaną decyzją Sanepidu – ze względu na potwierdzony dodatni wynik testu na koronawirusa u nauczyciela – uczniowie klas: 2a, 2b, 3b i 8 oraz ich rodziny do 19 października włącznie pozostają na kwarantannie. Uczniowie klas: 1a, 1b, 4b i 5 oraz ich rodziny pozostają na kwarantannie do 22 października włącznie. Uczniowie tych klas przechodzą na nauczanie zdalne.

Więcej informacji na ten temat sytuacji w Przedszkolu w Zakręcie udziela dyrektor Joanna Wasiak, tel. 22 425 13 46, e-mail: przedszkolewzakrecie@wp.pl.

Więcej informacji na ten temat sytuacji w Szkole Podstawowej w Zakręcie udziela dyrektor Elżbieta Olczyk-Szum, tel. 22 773 39 79, e-mail: sekretariat@szkola-zakret.pl.

Aktulane informacje dostępne są również na stronach placówek: http://gpzakret.szkolnastrona.pl/ oraz https://www.szkola-zakret.pl/

Edycja z 16.10.2020

W piątek podjęto decyzję o zamknięciu Przedszkola im. Misia Uszatka w Wiązownie. Przedszkole będzie zamknięte do 24 października.

Objawy choroby. Co robić?

Jeżeli czują się Państwo źle lub zauważą objawy choroby, prosimy – pozostańcie w domu i zachowajcie spokój. Jeśli macie takie objawy, jak: duszności, stan podgorączkowy (temperatura ciała pomiędzy 37°C a 38°C) i objawy przeziębieniowe, zadzwońcie do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej (Otwock, tel. 22 250 01 15) lub skorzystajcie z teleporady u swojego lekarza POZ.

Data opublikowania strony: 15/10/2020