radio button mapa button pieed button pieed button Logo Instagram
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

PSE sponsorem generalnym 40. Półmaratonu Wiązowskiego

PSE sponsorem generalnym 40. Półmaratonu Wiązowskiego

Start zawodników 39. półmaratonu Wiązowskiego

Polskie Sieci Elektroenergetyczne zostały sponsorem generalnym 40. Półmaratonu Wiązowskiego. To kontynuacja współpracy podjętej w 2019 r. przy organizacji naszego wydarzenia.

W 2019 r. firma PSE po raz pierwszy została sponsorem generalnym Półmaratonu Wiązowskiego. Na terenie wiązowskich sołectw (Woli Duckiej, Woli Karczewskiej, Malcanowa, Dziechcińca, Pęclina, Duchnowa, Boryszewa i Kopek) PSE realizują  budowę dwutorowej linii 400 kV Kozienice-Miłosna. Dzięki inwestycji spółka będzie mogła zapewnić niezawodne dostawy energii elektrycznej w  północno-wschodniej i centralnej Polsce oraz zapewnić bezpieczne wyprowadzenie mocy z Elektrowni Kozienice w każdych warunkach.

PSE jest operatorem elektroenergetycznego systemu przesyłowego w Polsce. Firma dba o niezawodną pracę sieci przesyłowej i dostawy prądu na terenie całego kraju. Dzięki PSE prąd wytworzony w elektrowniach może zostać dostarczony do lokalnych dystrybutorów energii, a za ich pośrednictwem do gospodarstw domowych, miejsc pracy, dużych zakładów przemysłowych, instytucji pożytku publicznego, np. szkół, czy szpitali. Spółka odpowiada za utrzymanie, eksploatację i rozwój systemu przesyłowego, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo energetyczne Polski. Do PSE należy 14 695 km linii oraz 106 stacji elektroenergetycznych najwyższych napięć.

Więcej informacji na temat Polskich Sieci Elektroenergetycznych można znaleźć na stronie: https://www.pse.pl/home

Data opublikowania strony: 13/02/2020