Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Puchar Orła w Zakręcie. Znamy zwycięzcę

Na hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. C. K. Norwida w Zakręcie odbył się ,,Grapplingowy Puchar Orła”. Wydarzenie to zorganizował lokalny klub sportowy UKS Orły Zakręt. Do walki stanęło ponad 80 zawodników z różnych klubów, m.in. z Warszawy, Mińska Mazowieckiego, Żuromina, Radomia czy Zgierza.

Zawody rozgrywane były na zasadach brazylijskiego Jiu Jitsu w formule No Gi (bez kimon). Medale, dyplomy i puchary dla zwycięzców zakupiono dzięki dotacji z powiatu otwockiego, otrzymanej w ramach konkursu na upowszechnianie sportu i rekreacji. Wszyscy zawodnicy otrzymali również pamiątkowe koszulki z logo zawodów ufundowane przez Polski Związek Zapasów i Grapplingu. Dodatkowo zwycięzcy dostali nagrody rzeczowe.

Honorowymi gośćmi tego wydarzenia byli prezes Polskiego Związku Zapasów i Grapplingu Andrzej Supron oraz Wójt Gminy Wiązowna Janusz Budny. W trakcie zawodów mieli okazję zabrać głos, a następnie uroczyście dekorowali medalistów.

Dzięki dobrej pracy sędziów, a także wolontariuszy z UKS-u, zawody przebiegały bardzo sprawnie. Dla zawodników – jak również ich rodziców, trenerów i kibiców – przygotowano kawiarenkę. Walki na matach były bardzo zacięte. W niektórych kategoriach trzeba było wygrać aż cztery pojedynki, żeby zdobyć upragniony złoty medal.

Świetnie spisali się zawodnicy z klubu Orły Zakręt, którzy licznie wystartowali w turnieju, aby sprawdzić swoje umiejętności. Wywalczyli oni osiem złotych, siedem srebrnych i siedem brązowych medali. Tym samym klub z Zakrętu zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej i odebrał “Puchar Orła”.

Dziękujemy za wsparcie przy organizacji turnieju sponsorom: Powiatowi Otwockiemu, PZZ, Gminie Wiązowna oraz firmie Strabag. Zawody nie odbyłyby się gdyby nie pomoc wolontariuszy z UKS Orły Zakręt. Dziękujemy również rodzicom, zawodnikom i sympatykom.

Uczniowski Klub Sportowy Orły Zakręt działa obecnie przede wszystkim dzięki wsparciu Gminy Wiązowna. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu  pod nr tel. 514 244 380. Już od września ogłaszamy nowy nabór na zajęcia.

Info z: tukontakt@wiazowna.pl

Artur Mroczek

Foto: E. Rogowska

Data opublikowania strony: 04/06/2019