Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Pumptrack w Malcanowie. Budowa zakończona

Budowa pumpracka w Malcanowie zakończona. Jego wykonawca, firma VeloProjekt, osobiście przetestował trasę dla rowerów. Obiekt jest ogrodzony, zamontowano także oświetlenie i monitoring. Na wiosnę skarpy toru zazielenią się, a na terenie dosadzono dodatkowe drzewa.

Wykonawca obiektu (firma VeloProjekt, która wybudowała już u nas tego typu obiekt w Góraszce) przygotował projekt, uzyskał pozwolenie na budowę oraz wybudował obiekt przy Lagunie. Teren został ogrodzony. Całkowity koszt projekt to 700 169,25 zł, 16 177 zł pochodzi z funduszu sołeckiego Malcanowa, a 300 000 zł to dotacja programu „Mazowsze dla sportu 2022”Zadanie to jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Pierwszy pumptrack w naszej gminie powstał w Góraszce. Jest on jednym z największych, bezpłatnych obiektów  dostępnych dla młodzieży na terenie powiatu otwockiego. Pumptrack wzbogacił ofertę kompleksu sportowego powstającego przy świetlicy wiejskiej w Góraszce.

Użytkownicy, dzięki wybudowanej instalacji, mogą obyć się z rowerem, rolkami, deskorolką czy hulajnogą. Dodatkowo sporty realizowane z wykorzystaniem pumptracku rozwijają koordynację ruchową, refleks, zmysł równowagi oraz kondycję.

Jest alternatywnym miejscem do uprawiania aktywności na świeżym powietrzu. Plac jest uzupełnieniem kilkunastu obiektów sportowych, w tym m.in. kilku wybudowanych siłowni plenerowych, boisk, placów zabaw czy instalacji skate park lub street workout, z których to obiektów aktywnie korzystają nasi mieszkańcy.

Więcej informacji na temat inwestycji udziela Katarzyna Rosłaniec, Wydział Inwestycji, tel.22 512 58 65, e-mail: k.roslaniec@wiazowna.pl

Logo z napisem Mazowsze. Serce Polski

Data opublikowania strony: 13/12/2022