mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Pumptrack w Malcanowie. Umowa podpisana

Pumptrack w Malcanowie. Umowa podpisana

Rowerzysta wczerwono-czarnej bluzie i kasku na rowerze
Pumptrack to świetne miejscem do uprawiania aktywności na świeżym powietrzu (Foto: Adobe Stock)

Podpisaliśmy umowę z firmą Veloprojekt na budowę pumptracka w Malcanowie przy Lagunie. Drugi już obiekt na terenie naszej gminy powstanie do końca grudnia.

Pumptrack w Malcanowie powstanie w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawca przygotuje projekt, uzyska pozwolenie na budowę oraz wybuduje obiekt przy Lagunie. W jego ramach powstanie m.in. plac dla rowerów i strefa wypoczynku. Teren zostanie ogrodzony. Całkowity koszt projekt to 528 000 zł, z czego 300 000 zł to dotacja programu „Mazowsze dla sportu 2022”. Zadanie to jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Pierwszy pumptrack w naszej gminie powstał w Góraszce. Jest on jednym z największych, bezpłatnych obiektów  dostępnych dla młodzieży na terenie powiatu otwockiego. Pumptrack wzbogacił ofertę kompleksu sportowego powstającego przy świetlicy wiejskiej w Góraszce.

Użytkownicy, dzięki wybudowanej instalacji, mogą obyć się z rowerem, rolkami, deskorolką czy hulajnogą. Dodatkowo sporty realizowane z wykorzystaniem pumptracku rozwijają koordynację ruchową, refleks, zmysł równowagi oraz kondycję.

Jest alternatywnym miejscem do uprawiania aktywności na świeżym powietrzu. Plac jest uzupełnieniem kilkunastu obiektów sportowych, w tym m.in. kilku wybudowanych siłowni plenerowych, boisk, placów zabaw czy instalacji skate park lub street workout, z których to obiektów aktywnie korzystają nasi mieszkańcy.

Więcej informacji na temat inwestycji udziela Katarzyna Rosłaniec, Wydział Inwestycji, tel.22 512 58 65, e-mail: k.roslaniec@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 09/08/2022