radio button mapa button pieed button
logo nagłówek
cz-b pomniejsz powiększ szukaj bip wiązowna bip wiązowna
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Punkt paszportowy. Zmiana godzin pracy

Punkt paszportowy. Zmiana godzin pracy

Od dnia 1 kwietnia zmienią się godziny pracy Punktu Paszportowego w Otwocku.

Wnioski o wydanie nowego dokumentu będzie można składać w: poniedziałek – w godz. 10.00 – 17.45, wtorek – piątek w godz. 8.00 – 15.15.

Punkt Paszportowy w Otwocku mieści się przy ul. Armii Krajowej 5. Osoby, które złożą wniosek o nowy paszport, otrzymają go w terminie do 30 dni. Na stronie: www.obywatel.gov.pl każdy może sprawdzić, czy jego dokument jest już do odbioru.

Paszporty od 5 listopada 2018 r. zmieniły swój wygląd graficzny. Taki zabieg powtarzany jest co 10 lat. Poprzedni wzór obowiązywał od 2006 r. Chodzi o zapewnienie dokumentowi jak największego stopnia ochrony i zabezpieczenia.

„Specjalne zabezpieczenia dotyczą m.in. strony personalizowanej paszportu. Jest wykonana w całości z poliwęglanu, co umożliwia zainstalowanie w niej chipa zawierającego dane dotyczące posiadacza. Strona łączy się z książeczką za pomocą specjalnego <<zawiasu>>. Dzięki temu każda próba odłączenia jej od dokumentu będzie widoczna. Jest to rozwiązanie Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych”- czytamy w komunikacie MSWiA.

Data opublikowania strony: 22/03/2019