mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Ranking Samorządów “Rzeczpospolitej”. Mamy czwarte miejsce na Mazowszu

Ranking Samorządów “Rzeczpospolitej”. Mamy czwarte miejsce na Mazowszu

To już 17 edycja zestawienia przygotowanego przez dziennik "Rzeczpospolita"
To już 17 edycja zestawienia przygotowanego przez dziennik "Rzeczpospolita" (Grafika: rp.pl)

Ranking Samorządów “Rzeczpospolitej” jest uznawany za jeden z najbardziej wiarygodnych w Polsce. W tym roku nasza gmina znalazła się na czwartym miejscu wśród gmin wiejskich z Mazowsza i na 34 miejscu spośród 1533 gmin wiejskich ocenionych w zestawieniu.

Ubiegły rok był zdominowany przez pandemię, która stanowiła dla wszystkich duże wyzwanie. Od lat mówię, że “jestem fanem zrównoważonego rozwoju”. Oparcie strategii rozwoju na trzech filarach: środowisko, gospodarka, społeczeństwo, sprawia, że łatwiej jest nam pokonywać kolejne kryzysy wywoływane rzeczywistością zewnętrzną. Przykładem jest rok 2020, a i obecny nie jest łatwym rokiem dla gmin. Prace nad projektem budżetu na 2022 rok pokazały, że mimo problemów, wciąż znajdujemy się na wznoszącej ścieżce rozwoju – napisał wójt Janusz Budny.

Od 17 lat redakcja “Rzeczpospolitej” ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój. Zasady rankingu ustala niezależna Kapituła, której przewodniczy były premier RP prof. Jerzy Buzek. W jej skład wchodzą także przedstawiciele organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych, władz publicznych oraz przedstawiciele redakcji “Rzeczpospolitej”.

Zgodnie z przyjętą przez Kapitułę metodologią, nasz ranking weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej, ujmowanego w strategicznych kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania.

Pełne zestawienie dostępne jest na stronie https://rankingsamorzadow.rp.pl/

Data opublikowania strony: 16/11/2021