mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Rekrutacja 2019. Mamy miejsce dla Twojego dziecka

Rekrutacja 2019. Mamy miejsce dla Twojego dziecka

Już 25 lutego rusza elektroniczna rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na terenie gminy Wiązowna. Natomiast nabór do klas I szkół podstawowych rozpocznie się 1 marca. 

Rodzice dzieci, które w roku szkolnym 2019/2020 powinny rozpocząć swoją przygodę z edukacją, nie muszą martwić się, że zabraknie dla nich miejsca w placówkach oświatowych Gminy Wiązowna. Dzięki kompleksowej modernizacji gminnych szkół oraz oddaniu do użytku nowego przedszkola w Woli Duckiej w 2018 r., wszystkie dzieci będą mogły uczyć się w prawdziwie komfortowych warunkach, bez dwuzmianowości czy przeludnionych klas.

Rekrutacja do przedszkoli i szkół prowadzona będzie w systemie elektronicznym. Wystarczy wejść na stronę www.tuwiazowna.pl do zakładki „Edukacja, Kultura” i po lewej stronie z menu wybrać: „Elektroniczny nabór do przedszkoli” (od 25 lutego) lub „Elektroniczny nabór do szkół podstawowych” (od 1 marca). Tu zarejestrujemy dziecko oraz pobierzemy wnioski do wypełnienia. Po uzupełnieniu dokumentów należy złożyć je najpóźniej do 12 marca w przedszkolu lub szkole, gdzie znajdują się oddziały przedszkolne, a w przypadku klas I – do 15 marca w wybranej szkole podstawowej.

 

 

Zgodnie z prawem na terenie gminy obowiązuje rejonizacja określona obwodem danej szkoły. Można jednak zapisać dziecko do innej placówki niż wynika to z adresu zamieszkania. W tej sytuacji przyjęcie dziecka nastąpi wtedy, gdy szkoła będzie dysponować wolnymi miejscami.

W postępowaniu rekrutacyjnym brane są pod uwagę kryteria ustawowe oraz dodatkowe. W przypadku tych drugich, punkty zostaną przyznane za to, że:

  •  rodzice/opiekunowie prawni rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Otwocku, zgodnie z miejscem zamieszkania;
  •  rodzice zgłoszą do placówki oświatowej dwoje lub więcej dzieci,
  •  rodzice/opiekunowie prawni deklarują pobyt dziecka w placówce powyżej podstawy programowe;
  •  oboje rodzice/opiekunowie prawni pracują, wykonują pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej, uczą się w trybie dziennym, prowadzą gospodarstwo rolne lub działalność gospodarczą;
  •  dziecko wychowuje się w rodzinie objętej nadzorem kuratorskim lub wsparciem asystenta rodziny.

Jeśli ktoś nie ma dostępu do internetu, może skorzystać np. z komputerów, które dostępne są w bibliotekach w Wiązownie, Duchnowie oraz w Gliniance. W przypadku przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych komisje rekrutacyjne przedstawią listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do 18 marca, a jeśli chodzi o klasy I – do 22 marca. Następnie rodzice będą musieli ostatecznie potwierdzić na piśmie, że ich dziecko będzie uczęszczać do wybranej przez nich jednostki oświatowej. Jeżeli placówka nadal dysponuje wolnymi miejscami, przeprowadzone zostanie uzupełniające postępowanie rekrutacyjne (przedszkola 1-5 kwietnia, klasy I – 4-10 kwietnia), a wyniki poznamy 15 i 16 kwietnia.

Więcej informacji na temat rekrutacji do przedszkoli i szkół udziela Centrum Usług Wspólnych Gminy Wiązowna, ul. Napoleońska 53A w Gliniance, tel. 22 180 00 27 lub 28, e-mail: edukacja@wiazowna.pl.

Data opublikowania strony: 14/02/2019