bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Trwa rekrutacja do szkół i przedszkoli. Są wolne miejsca

Budynek Szkoły Podstawowej im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie po modernizacji
Budynek Szkoły Podstawowej im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie po modernizacji

Trwa elektroniczna rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych “zerówek” oraz klas pierwszych w szkołach podstawowych na terenie gminy Wiązowna.

Rekrutacja do przedszkoli i szkół prowadzona jest w systemie elektronicznym. Trzeba wejść na stronę www.tuwiazowna.pl do zakładki „Edukacja, Kultura” i po lewej stronie z menu wybrać: „Elektroniczny nabór do przedszkoli” lub „Elektroniczny nabór do szkół podstawowych”. Tu zarejestrujemy dziecko oraz pobierzemy wnioski do wypełnienia. Po uzupełnieniu dokumentów należy złożyć je najpóźniej do 17 marca w przedszkolu lub szkole, gdzie znajdują się oddziały przedszkolne lub klasy I.

W postępowaniu rekrutacyjnym brane będą pod uwagę kryteria ustawowe oraz dodatkowe. W przypadku tych drugich punkty zostaną przyznane za to: że rodzice/opiekunowie prawni rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Otwocku, zgodnie z miejscem zamieszkania; że rodzice zgłoszą do placówki oświatowej dwoje lub więcej dzieci; że zadeklaruje się pobyt dziecka w placówce powyżej podstawy programowej; że oboje rodzice/opiekunowie prawni pracują, wykonują pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej, uczą się w trybie dziennym, prowadzą gospodarstwo rolne lub działalność gospodarczą; że dziecko wychowuje się w rodzinie objętej nadzorem kuratorskim lub wsparciem asystenta rodziny.

Listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ukażą się do 23 marca 2020 r. Następnie rodzice będą musieli ostatecznie potwierdzić na piśmie, że ich dziecko będzie uczęszczać do wybranej przez nich placówki oświatowej. W placówkach nadal dysponującymi wolnymi miejscami przeprowadzone zostaną uzupełniające rekrutacje (od 2 do 10 kwietnia 2020 r.), a wyniki poznamy 28 kwietnia.

Nasze szkoły i przedszkola to nowoczesne, dobrze wyposażone i przestronne obiekty. To wykwalifikowana kadra nauczycielska i przyjazna atmosfera oraz bogata oferta zajęć pozalekcyjnych. Każda ze szkół zapewnia sześciolatkom komfortowe warunki w salach dostosowanych do ich potrzeb. Do czterech gminnych przedszkoli w roku szkolnym 2019/2020 przyjęliśmy wszystkie chętne dzieci.

Więcej informacji na temat rekrutacji do przedszkoli i szkół udziela Centrum Usług Wspólnych, ul. Napoleońska 53A w Gliniance, tel. 22 180 00 27 lub 28, e-mail: edukacja@wiazowna.pl.

Urszula Kozłowska

Data opublikowania strony: 19/02/2020