radio button mapa button pieed button
logo nagłówek
cz-b pomniejsz powiększ szukaj bip wiązowna bip wiązowna
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Renata Falińska

Renata Falińska

Renata Falińska

Renata Falińska
Okręg wyborczy: Pęclin, Kąck
Przewodnicząca Rady Gminy Wiązowna
tel.: 607 101 165
e-mail: r.falinska@wiazowna.pl
Dyżuruje w urzędzie gminy  w poniedziałki w godz. 16.30-17.30 pok. 207

KOMISJE

Komisje Rady Gminy, w których pracuję:
– Komisja Budżetowa
– Komisja Planowania i Strategii Rozwoju

OPINIA O UBIEGŁOROCZNYM BUDŻECIE

To był budżet wielu wyzwań, z których największym był pierwszy etap modernizacji i rozbudowy szkoły w Malcanowie. Inwestycja, droga ale bardzo potrzebna. Poparliśmy wójta w tej sprawie i dziś wiemy, że było warto, bo szkoła już działa i z każdym rokiem będzie działała na większą skalę. Ponad cztery miliony złotych, które musieliśmy zabezpieczyć na tę budowę to dla budżetu naszej gminy duży wydatek. W związku z tym, w innych dziedzinach trzeba było dokładnie oglądać każdą wydaną złotówkę.
Co wcale nie znaczy, że zrezygnowaliśmy z realizacji innych priorytetów. Ot, np. drogi powiatowe. Wiedzieliśmy, że bez wsparcia powiatu, bez przekazania około miliona złotych „powiatówki” na terenie naszej gminy nie doczekają się remontu. Wiedzieliśmy też, że same pieniądze tu nie wystarczą. Że trzeba jeszcze budować dobre relacje z naszymi partnerami z powiatu. Udało się sporo zrobić, a plany na ten rok mamy równie śmiałe.
I wreszcie budżety sołeckie. W urzędzie został powołany koordynator, którego zadaniem jest pomoc mieszkańcom w składaniu wniosków do budżetu sołeckiego. Dzięki temu pieniądze, w 2015 roku, rekordowa suma ponad 559 tys. zł została wydana sprawnie, dobrze, zgodnie z wolą mieszkańców.

Data opublikowania strony: 25/06/2015