Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Ferajna z Hoovera zaśpiewa w Wiązownie

„Pałacyk Michla", „Warszawskie dzieci" czy „Siekiera, motyka..." to tylko kilka z piosenek, jakie wspólnie z zespołem Ferajna z Hoovera zaśpiewamy podczas koncertu z okazji 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, który odbędzie się 30 lipca w Gminnym Parku Centrum w Wiązownie. Serdecznie zapraszamy o godz. 17.00 na to wydarzenie i do wspólnego śpiewania.

Ferajna z Hoovera to grupa znajomych, która spontanicznie połączyła swoje muzyczne talenty, by oddać hołd Powstańcom Warszawskim. Zespół założyli w sierpniu 2014 r. Składa się z dziesięciu osób w nietuzinkowy i niezwykle poruszający sposób przywraca pamięć o uczestnikach walk o stolicę, dzieląc się swoją pasją i ogromnymi pokładami energii z innymi. Dlaczego Ferajna z Hoovera? Ponieważ to właśnie na skwerze Hoovera przy Krakowskim Przedmieściu można spotkać ich w najważniejsze dla Polski i Warszawy rocznice.

„My, pierwsza brygada”, „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani pod okienko” – te, i wiele innych pieśni powstańczych, okupacyjnych, patriotycznych i legionowych możemy usłyszeć w repertuarze Ferajny z Hoovera. Ubrani w stroje stylizowane na kapelę podwórkową czasów powstania, z biało-czerwonymi opaskami i gitarami dostarczają wzruszeń i przenoszą w klimat czasów okupacji nie tylko na ulicach Warszawy.

Źródło: bohateron.pl

79. Rocznica Powstania Warszawskiego - koncert w Wiązownie

Data opublikowania strony: 05/07/2023