Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Rządowy program „Klub”. Nabór wniosków

Bramka do piłki nożnej, a w niej kilka piłek
Nasze kluby sportowe zapraszają na treningi piłki nożnej (Foto: pixabay.com)

Rusza nabór wniosków do rządowego programu „Klub”. Można uzyskać nawet 15 tys. zł wsparcia. O dofinansowanie mogą ubiegać się małe i średnie kluby sportowe, w tym uczniowskie kluby sportowe (UKS) działające w formie stowarzyszenia.

Kluby muszą prowadzić zarejestrowaną działalność od minimum 3 lat przed datą złożenia wniosku o dofinansowanie – wymagany jest wypis z KRS lub ewidencji prowadzonej przez starostę właściwego ze względu na siedzibę klubu oraz informacja o wysokości dotacji otrzymanej ze środków publicznych na zadania statutowe w  2022 r.

W ramach programu „Klub” operator, którym jest Krajowe Zrzeszenie LZS, udziela wsparcia w dwóch wariantach: 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych. Środki można przeznaczyć na: wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych, zakup sprzętu sportowego.

Od klubów aplikujących do programu „Klub” wymagany jest udział środków własnych lub środków pochodzących z innych źródeł w wysokości co najmniej 5 proc. całości kosztów zadania

Nabór wniosków rozpocznie się 1 marca o godzinie 13.45. Wnioski będzie można składać przez program AMODIT.

Bieżące informacje na temat programu, regulamin i inne dokumenty, a także kontakty do operatora krajowego oraz operatorów wojewódzkich są dostępne na rzadowyprogramklub.pl.

Źródło: PAP Samorząd

Data opublikowania strony: 01/03/2023