Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Są wyniki rządowego programu dla terenów po PGR. Mamy dotację na drogi

Banknoty stuzłotowe zwinięte w rulony.
Nie chcesz stracić renty rodzinnej? Pamiętaj o zaświadczeniu ze szkoły (Foto: Adobe Stock)

Ogłoszono wyniki VI edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dedykowanego samorządom, w których funkcjonowały tzw. PGR-y. Do gmin i powiatów trafi łącznie 4,5 mld zł na realizację ponad 2000 inwestycji. Wśród nich są drogi i odcinek ciągu pieszo-rowerowego na naszym terenie.

Nasza gmina złożyła dwa wnioski. Niestety, dostaniem pieniądze tylko na jeden z nich. To inwestycją pod nazwa „Budowa i rozbudowa drogi dróg na terenie gminy Wiązowna – PGR

Za te pieniądze wybudujemy dwie ulice – Świderską i Podzamcze –  w Gliniance oraz odcinek ciągu pieszo-rowerowego w kierunku Rzakty”. Dotacja wyniesie 2 000 000 zł, a z naszego budżetu musimy dołożyć 50 000 zł.

Dotychczas rozstrzygnięto V edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Na ten cel rząd przeznaczył 63,4 mld zł. W I i II edycji wsparcie było adresowane do wszystkich samorządów w Polsce. III edycja była skierowana do obszarów popegeerowskich, IV edycja była wsparciem dla gmin uzdrowiskowych, a V edycja miała na celu rozwój stref przemysłowych w samorządach.

Pełen wykaz inwestycji można znaleźć na stronie PAP Samorząd.

Logo. Napis Polski Ład. Niebieski znak graficzny w kształcie mpy polski.

Data opublikowania strony: 18/09/2023