bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Ścieżka biegowa. Nowa, sportowa inicjatywa 

Podpisaliśmy porozumienie pomiędzy Gminą Wiązowna i Nadleśnictwem Celestynów w sprawie utworzenia pierwszej na naszym terenie ścieżki biegowej.

Inicjatywa utworzenia profesjonalnej, w pełni oznaczonej ścieżki biegowej na terenie gminy Wiązowna wyszła od grupy naszych mieszkańców. 

Pomysł na profesjonalnie oznakowaną ścieżkę biegową „Pod Pierzyną” zrodził się dwa lata temu podczas kolejnych obchodów rocznicy na zrzutowisku „Pierzyna”. Uroczystości są coraz okazalsze. Jednocześnie odczuwaliśmy brak akcentu sportowego. A przecież sport jest wpisany w życie naszych mieszkańców – mówi Robert Dorosz, pomysłodawca utworzenia ścieżki. – Idea ścieżki biegowej jest prosta. Raz w roku chcielibyśmy zorganizować okolicznościowy bieg – leśny trial, upamiętniający to, co wydarzyło się na polanie „Pierzyna” w 1944 r. Poza tym ścieżka ma służyć mieszkańcom, turystom i wszystkim tym, którzy cenią sobie aktywność na świeżym powietrzu.

Start i meta ścieżki znajdować się będzie przy „Lagunie”. W tym miejscu znajduje się parking, przystanek autobusowy oraz zbiornik wodny, nad którym odbywają się lokalne wydarzenia, np. latem „Szanty nad Laguną”, a zimą morsowanie. Ponadto w sąsiedztwie mamy siłownię plenerową, idealną do przeprowadzenia rozgrzewki czy zadaszoną altanę, z której  można skorzystać po biegu.

Trasa ścieżki poprowadzi nas leśnymi duktami, częściowo będących w gestii Nadleśnictwa Celestynów, a częściowo przez tereny prywatne. Przewidywana długość ścieżki to ok. 10 km.

Więcej informacji na ten temat udziela Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie pod nr tel. 22 180 00 41, e-mail:

 

Data opublikowania strony: 02/03/2021