Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Seminarium dla firm. Pozbądź się azbestu

Stos zdjętych z dachu domu płyt azbestowych
Azbest jest bardzo szkodliwy dla zdrowia (Foto: pixabay.com)

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zaprasza 21 listopada na seminarium szkoleniowe dla przedsiębiorców, w tym osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, stowarzyszeń i innych instytucji, które wykorzystują wyroby zawierające azbest na swoich obiektach.

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 26 organizowane jest seminarium szkoleniowe pod nazwą „Obowiązki właścicieli, użytkowników wieczystych lub zarządców obiektów zawierających azbest – inwentaryzacja, demontaż, unieszkodliwienie”. Spotkanie odbędzie się w 21 listopada w godz. 10:00-14:00.

Jednym z głównych założeń seminarium jest wskazanie użytkownikom obiektów z azbestem takich działań, mechanizmów i źródeł finansowania, które pozwolą na bezpieczne usuwanie wyrobów z obszaru Mazowsza. W trakcie spotkania, poruszane będą zagadnienia dotyczące charakteru i stopnia szkodliwości wykorzystywanej substancji, obowiązków prawnych użytkownika przedmiotowych wyrobów (w tym sprawozdawczość względem marszałka województwa), możliwości uzyskania dofinansowania na działania związane z ich usuwaniem oraz prawidłowego sposobu unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest.

Aby wziąć udział w seminarium należy przesłać na adres seminarium.azbest@mazovia.pl zgłoszenie zawierające: nazwę i adres firmy/instytucji oraz imię i nazwisko uczestnika (do dwóch osób z instytucji). Rejestracja uczestników prowadzona jest do 18 listopada br. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń! Możliwość udziału w spotkaniu zostanie potwierdzona e-mailem zwrotnym. Dodatkowe informacje można uzyskać, dzwoniąc na nr tel. 22 59 79 463.

Więcej informacji oraz program seminarium można znaleźć na stronie: www.mazovia.pl.

Data opublikowania strony: 04/11/2019