Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Seniorzy na Orliki”. Nowy projekt

Orlik w Zakręcie. Boisko do gry w kosza i piłkę nożną
Orlik w Zakręcie. Boisko do gry w kosza i piłkę nożną

„Seniorzy na Orliki” to nowy program dedykowany paniom i panom w wieku 60+ z terenów naszej gminy. Rusza 3 lipca na Orliku w Zakręcie.

Projekt „Seniorzy na Orliki” jest akcją ogólnopolską, realizowaną na 32 boiskach w 16 województwach, w tym na naszym Orliku w Zakręcie przy ul. Szkolnej 11. Program rozpocznie się już 3 lipca spotkaniem z dietetykiem w Dziennym Domu “Senior+” w Woli Karczewskiej. Zapraszamy w godz. 10.00 – 13.00.

Spotkania odbywać się będą dwa razy w tygodniu po dwie godziny lub cztery razy w tygodniu po godzinie. Obejmować będą zajęcia sportowo-rekreacyjne, wykłady i konsultacje z dietetykiem oraz z innymi specjalistami w zależności od potrzeb seniorów w danej lokalizacji. Na zakończenie zorganizowana zostanie spartakiada.

Celem programu jest promowanie wśród seniorów aktywności fizycznej – jako leku na wszelkie dolegliwości i sposobu na pozostanie niezależnym przez długie lata – oraz zdrowego i aktywnego stylu życia. Organizatorom zależy również na tym, aby upowszechnić Orliki jako miejsca, w którym seniorzy pod okiem animatorów uczestniczą w bezpiecznych, dostosowanych do wieku i możliwości, zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Chcą także stworzyć warunki do wspólnego spędzania czasu osobom w zbliżonym wieku, nawiązania kontaktów oraz rozwijania wspólnych pasji i zainteresowań.

Uczestnikami projektu „Seniorzy na Orliki” mogą być panie i panowie w wieku 60+, zamieszkujący na terenie gminy Wiązowna. Zgłoszenia przyjmuje prowadzący program Jacek Skwara pod nr tel. 887 503 035. Dwudziestu pierwszych uczestników dostanie koszulki. Organizator zajęć poszukuje również dwóch wolontariuszy do pomocy przy realizacji projektu.

Więcej informacji na temat programu udziela Jacek Skwara, animator sportowy i prowadzący program „Seniorzy na Orliki” (telefon podany powyżej).

Data opublikowania strony: 25/06/2019