mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Seniorzy z Dziennego Domu „Senior+” „Aniołami Wolontariatu” 

Seniorzy z Dziennego Domu „Senior+” „Aniołami Wolontariatu” 

Po raz drugi przyznano tytuł „Anioły Wolontariatu Powiatu Otwockiego”.  W związku z sytuacją epidemiologiczną cała uroczystość prowadzona była on-line. Nagroda trafiła do naszych seniorów z Dziennego Domu „Senior+” w Woli Karczewskiej.

Na konkurs wpłynęło 77 zgłoszeń (150 wolontariuszy) w sześciu kategoriach wolontariat: szkolny, e-wolontariat, seniorów, w czasie pandemii, grupowy oraz wolontariusz roku.

Seniorów z Dziennego Domu „Senior+” z Woli Karczewskiej wraz z Wolontariatem Międzypokoleniowym nagrodzono w kategorii „Wolontariat seniorów” za działania na rzecz społeczności lokalnej, liczne akcje społeczne, wpieranie kampanii na rzecz potrzebujących, organizowanie zbiórek, kiermaszów, występów charytatywnych itd.

W ciągu roku nasi seniorzy angażują się lub też sami tworzą łącznie ok. 20 akcji, m.in. spierają zwierzęta, uczestniczą w sprzątaniu w ramach „Czystego sołectwa”, przygotowują przedstawienia i scenografię.

W czasie pandemii nie przestali działać. Nagrywali bajki oraz wiersze i udostępniali je dla hospicjum, szkół, szpitali i przedszkoli, aby umilić dzieciom czas. Dodatkowo wpierają Domowe Hospicjum „Promyczek” oraz akcję „Piernik dla Bohatera”.

Seniorzy już niebawem otrzymają dyplomy oraz statuetkę „Anioła Wolontariatu”, która jest symbolem i dowodem na to, że wolontariuszem można zostać w każdym wieku i czerpać z tego olbrzymią radość i spełnienie.

Krystyna Motyka-Parzych

Logo Senior+. Po lewej stronie pomarańczowy domek z wpisanym sercem, po prawej napis Senior +

Data opublikowania strony: 07/12/2020