radio button mapa button pieed button pieed button Logo Instagram
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Sesja Rady Gminy. Ustalono szczegóły funkcjonowania targowiska

Sesja Rady Gminy. Ustalono szczegóły funkcjonowania targowiska

Na marcowej sesji radni podjęli 21 uchwał. Zdecydowano m.in. o tym, ile będą wynosić dzienne opłaty za handel na „Moim Rynku” w Wiązownie i placu targowym w Gliniance, przyjęto program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz postanowiono podwyższyć kryterium dochodowe, w oparciu o które kwalifikowani są seniorzy do bezpłatnego korzystania z ośrodków wsparcia.

Radni przyjęli regulamin Targowiska Gminnego „Mój Rynek” w Wiązownie. Do dyspozycji handlowców będzie 51 miejsc handlowych, w tym 9 pawilonów handlowych, 10 stanowisk przeznaczonych do handlu w hali głównej, 26 stanowisk do handlu pod zadaszeniem, 6 stanowisk przeznaczonych do handlu z samochodu. Nabór dla chętnych sprzedawców ruszy 15 kwietnia.

Radni podjęli również decyzję w sprawie wysokości opłaty targowej za sprzedaż na targu w Wiązownie i na placu targowym przy ul. Kościelnej 3 w Gliniance. Taksy dzienne będą wynosić przy sprzedaży: z samochodu – 20 zł, ze stołu – 7 zł, dokonywanej w innych formach (w tym z ręki, z kosza) – 5 zł. Opłaty za sprzedaż na pozostałym terenie gminy Wiązowna będą wynosić: przy sprzedaży z samochodu, stołu, namiotu przenośnego, przyczepy i naczepy – 50 zł, a przy sprzedaży dokonywanej w innych formach, w tym z ręki, z kosza – 10 zł.

Na sesji przyjęto także „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt”, który określa sposoby zapobiegania rozmnażaniu zwierząt poprzez ich sterylizację i kastrację oraz zasady opieki nad bezdomnymi zwierzętami i ograniczania problemu ich bezdomności.

Zdecydowano również o zmianie warunków ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia – m.in. w Dziennym Domu „Senior+” w Woli Karczewskiej oraz w Klubie „Senior+”. Zdecydowano o podwyższeniu kryterium dochodowego kwalifikującego do nieodpłatnego korzystania z ośrodków z 200 proc. do 300 proc.

Wszystkie uchwały będą dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej. Zapraszamy również na portal wiazowna.esesja.pl, gdzie do pobrania są materiały z prac rady. Zachęcamy także do obejrzenia transmisji z sesji.

Szczegółowych informacji udziela Paula Woźnica – Wydział Spraw Społecznych, pok. 207, tel. 22 512 58 33, kom. 603 209 701, e-mail: p.woznica@wiazowna.pl.

Data opublikowania strony: 02/04/2019