Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Sesja Rady Gminy Wiązowna. Zapraszamy 25 kwietnia

Sesja Rady Gminy Wiązowna
Sesja Rady Gminy Wiązowna (Foto: UG Wiązowna)

Już 25 kwietnia odbędzie się Sesja Rady Gminy Wiązowna, na której radni gminni spotkają się, by podjąć kolejne ważne decyzje dla samorządu gminnego. Sesja odbędzie się w trybie stacjonarnym w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wiązowna.

Podczas sesji radni zajmą się zmianami budżetowymi wynikającymi z konieczności dostosowania planów i wydatków do aktualnych potrzeb. Najistotniejsze z nich to zwiększenie planu dochodów o kwotę 325 000,00 zł, w związku z otrzymanym zwrotem podatku VAT za miesiąc grudzień 2022 r. oraz na podstawie złożonych korekt deklaracji dotyczących zrealizowanych inwestycji wod-kan.

Następnie radni zdecydują o przyjęciu uchwały w sprawie obligacji oraz zasad ich zbywania, nabywania i wykupu. Podjęcie uchwały zapewni środki niezbędne dla dalszego funkcjonowania i rozwoju Gminy.

Na sesji radni również zdecydują o zarządzeniu przedterminowych wyborów sołtysa w Woli Karczewskiej w związku z rezygnacją obecnego sołtysa.

Kolejny projekt uchwały będzie dotyczyć ustalenia przebiegu drogi gminnej 270821W. Podjęcie uchwały uporządkuje stan prawny i faktyczny drogi. Nowy przebieg połączy drogę serwisową trasy S17 w Góraszce z drogą wojewódzką nr 721 w Boryszewie. Następnie radni zdecydują o zmianie uchwały z 19 grudnia 2017 r. w sprawie ustalenia przebiegu istniejących dróg gminnych, w związku z podjęciem wcześniej wspomnianej uchwały dotyczącej drogi nr 270821W.

Następnie Rada zajmie się uchwałą w sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości w Wiązownie Kościelnej. Dzięki nieodpłatnemu nabyciu, Gmina będzie mogła zapewnić tzw. „trójkąt widoczności”, który poprawi bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ul. Projektowanej z ul. Pęclińską.

Na koniec radni zdecydują o nadaniu nazwy dwóm ulicom, „Janówek” w Zakręcie oraz „Altis” w Boryszewie. Ma to na celu zapewnienie prawidłowej i czytelnej numeracji porządkowej nieruchomości oraz służyć bezpieczeństwu mieszkańców, precyzując lokalizację nieruchomości m.in. dla służb ratowniczych.

Więcej szczegółów znajdą Państwo pod tekstem – w projektach uchwał zaplanowanych na sesję. Zapraszamy do śledzenia sesji on-line już 25 kwietnia o godz. 16.15 na portalu mieszkańca wiazowna.esesja.pl, gdzie dostępne są materiały z prac rady.

Szczegółowych informacji o sesji udziela Dominika Twardziak – Wydział Spraw Społecznych, tel. 22 512 58 33, e-mail: d.twardziak@wiazowna.pl.

Data opublikowania strony: 19/04/2023