bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Sesja Rady Gminy Wiązowna. Zapraszamy 26 września

Sesja Rady Gminy Wiązowna 28 marca 2023 r. Radni - kobiety i mężczyźni - siedzą przy brązowych stołach. Na ścianie wiszą: godło polski i herb Gminy Wiązowna.
Sesja Rady Gminy Wiązowna (Foto: UG Wiązowna)

Już 26 września odbędzie się Sesja Rady Gminy Wiązowna, na której radni gminni spotkają się, by podjąć kolejne ważne decyzje dla samorządu gminnego. Sesja odbędzie się w trybie stacjonarnym w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wiązowna.

Podczas sesji radni zajmą się zmianami budżetowymi wynikającymi z konieczności dostosowania planów i wydatków do aktualnych potrzeb. Najistotniejsze z nich to zwiększenie planu dochodów o kwotę 40 000,00 zł w związku z przyznanym z budżetu Województwa Mazowieckiego dofinansowaniem w ramach zadania OSP-2023. Gminne jednostki straży otrzymają wsparcie finansowe na zakup sprzętu specjalistycznego oraz wyposażenia.

Zwiększony zostanie także plan wydatków o kwotę 31 200,00 zł z przeznaczeniem na zadanie pn. „Modernizacja ul. Mickiewicza w Góraszce”. Zwiększenie kwoty wynika z konieczności opracowania dokumentacji projektowej dla dodatkowych przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych, niezbędnych do realizacji przed rozbudową drogi.

Następnie radni zdecydują o zmianie uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy „Niezapominajki” w Wiązownie Kościelnej. Zmiana wiąże się z zatwierdzeniem nowego ciągu komunikacyjnego, który stanowi dalszy ciąg ulicy „Niezapominajki”.

Zmianie zostanie poddana również uchwała w sprawie nadania nazwy ulicy „Frezji” w Boryszewie, gdzie także po wykształceniu się nowego ciągu komunikacyjnego konieczne jest ujednolicenie nazwy ulicy.

Na sesji podejmowane będą także projekty uchwał w sprawie nadania nazw ulic „Salamandry” w Michałówku oraz „Lobelii” w Wiązownie Kościelnej. Ma to na celu zapewnienie prawidłowej i czytelnej numeracji porządkowej nieruchomości oraz służyć bezpieczeństwu mieszkańców, precyzując lokalizację nieruchomości m.in. dla służb ratowniczych.

Na koniec Rada zajmie się projektami uchwał w sprawie wyrażenia zgody na nabycie do zasobu gminnego nieruchomości. Z przeznaczeniem na poszerzenie drogi, gmina odpłatnie pozyska nieruchomości przy ul. Wierzbowej w Pęclinie oraz nieodpłatnie przy ul. Romana Dmowskiego w Wiązownie Gminnej. Dzięki nieodpłatnemu przekazaniu gmina również pozyska do zasobu gminnego działkę w Duchnowie.

Więcej szczegółów znajdą Państwo pod tekstem – w projektach uchwał zaplanowanych na sesję. Zapraszamy do śledzenia sesji on-line już 26 września o godz. 16.15 na portalu mieszkańca wiazowna.esesja.pl, gdzie dostępne są materiały z prac rady.

Szczegółowych informacji o sesji udziela Dominika Twardziak – Wydział Spraw Społecznych, tel. 22 512 58 33, e-mail: d.twardziak@wiazowna.pl.

Data opublikowania strony: 20/09/2023