Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Setna rocznica bitwy warszawskiej. Sięgnij po lekturę

Ksiąski na temat wojny polsko-bolszewickiej znajdujące się w Bibliotece Publicznej Gminy Wiązowna
Ksiąski na temat wojny polsko-bolszewickiej znajdujące się w Bibliotece Publicznej Gminy Wiązowna

Na przedpolach Warszawy w sierpniu 1920 r. rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. Określana mianem „Cudu nad Wisłą” i uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata, zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem. W naszej Bibliotece Publicznej Gminy Wiązowna pojawiły się nowe, ciekawe publikacje, które przybliżają ten trudny dla naszego kraju czas.

W czas tego wyjątkowego jubileuszu i w wigilię uroczystego świętowania historycznego zwycięstwa, w naszych gminnych bibliotekach pojawiły się godne uwagi, nowe publikacje o tej tematyce. Pasjonatom komiksów polecamy bogato ilustrowane wydanie „Wojna polsko-bolszewicka 1920 w komiksie” Pawła Kołodziejskiego. Miłośnicy opowiadań i publicystyki w książce Eugeniusza Małaczewskiego „Opowieści z wojny polsko-bolszewickiej 1920 i inne wojenne historie” poznają wojenne perypetie i tragedie polskich bohaterów.

W ramach akcji „Biblioteka na to czeka”, organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej, do której dołączyła Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna, otrzymaliśmy w formie darów pakiet publikacji z zakresu najnowszej historii Polski. Pamiętając o tym, że książka żyje tylko wtedy, kiedy jest czytana, zachęcamy do ich wypożyczania. Książki te przeniosą nas na pola bitwy oraz odkryją przed czytelnikami długo skrywane tajemnice. Odpowiedzą też na wiele pytań, czy też opowiedzą o roli jaką odegrała w tamtych historycznych chwilach Matka Boża.

Zapraszamy do książkowej rekonstrukcji wydarzeń bitwy warszawskiej. Wakacyjny czas sprzyja temu, by zabrać się rodzinnie do czytania naszych nowości. Katalog centralny na stronie biblioteki jest do Państwa dyspozycji. Warto przejrzeć ofertę książkową i zarezerwować najbardziej interesujące pozycje.

Info z: tukontakt@wiazowna.pl

Dorota Bortkiewicz

Data opublikowania strony: 11/08/2020