mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Spółki wodne. Kolejne działania

Spółki wodne. Kolejne działania

W stałym gronie, funkcjonujących od 2017 r. ośmiu spółek wodnych działających na terenie gminy Wiązowna, w 2020 r. po raz kolejny podjęto prace na rzecz właściwego gospodarowania wodami.

Zlecone przez spółki wodne prace objęły głównie konserwację rowów, polegającą na koszeniu porostów i krzewów, odmulaniu dna rowów i profilowaniu skarp. Wykonano również kilka remontów przepustów, by zachować drożność, jak i zapewnić przejazd przez nie.

Realizacja tych zadań w dużej mierze była uzależniona od corocznych składek członkowskich oraz pozyskanych środków – darowizn oraz dotacji z budżetu Gminy Wiązowna (50 000 zł), Powiatu Otwockiego (27 000 zł) i Województwa Mazowieckiego (37 887 zł).

Zarządy spółek wodnych, pomimo szeregu trudności związanych np. z posiadaną kwotą do dyspozycji, jak i trwającym stanem epidemiologicznym, stanęły na wysokości zadania, dokonały przeglądów urządzeń wodnych, znalazły wykonawców i zleciły najpilniejsze prace.

Zachęcamy więc Państwa do wsparcia dalszej pracy i rozwoju spółek wodnych poprzez możliwość przyłączenia się do tych wspólnot (przy wstąpieniu do spółki) lub poprzez przekazanie darowizny na cele statutowe określonej spółce wodnej: Sp.W.Centrum (Żanęcin, Dziechciniec, Malcanów), Sp.W. Góraszka, Sp.W. Izabela – Michałówek, Sp.W. Majdan, Sp.W. Południe (Czarnówka, Bolesławów, Rzakta), Sp.W. Wiązowna Kościelna, Sp.W. Wiązowna Północna (część obrębu Wiązowny Gminnej), Sp.W. Zakręt. A tych mieszkańców, na których terenie spółka wodna jeszcze nie działa, zachęcamy do jej założenia.

Szczegółowych informacji i pomocy przy zakładaniu spółki wodnej udziela Marta Gajda – Główny Specjalista w Wydziale Środowiska i Nieruchomości, tel. 22 512 58 21, e-mail: m.gajda@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 04/11/2020