Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Spotkanie autorskie z Danielem Wyszogrodzkim. Biblioteka w Duchnowie

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Danielem Wyszogrodzkim, które odbędzie się 20 czerwca 2023 r. o godz. 18.00 w Filii Biblioteki w Duchnowie.

Daniel Wyszogrodzki jest autorem, tłumaczem, miłośnikiem musicali, dziennikarzem muzycznym i mieszkańcem Wiązowny. Przez wiele lat był kierownikiem literackim Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie. Przełożył libretta licznych musicali, m.in. Koty, Mamma Mia! i Upiór w operze. Jest autorem słów piosenki Mój przyjacielu, którą trafił pod strzechy.

Ma na koncie kilkanaście złotych i platynowych płyt. Album Krzysztofa Krawczyka Wiecznie młody (Sony, 2017) z piosenkami Boba Dylana w przekładach Daniela Wyszogrodzkiego zdobył nominację do nagrody Fryderyka w kategorii „muzyka korzeni”. Jest twórcą poetyckich przekładów głównych dzieł Leonarda Cohena: Księgi tęsknoty (2006),Księgi miłosierdzia (2017) oraz ostatniej książki kanadyjskiego barda, Płomień (2018). Stały współpracownik magazynu „Jazz Forum” i recenzent płytowy „Co Jest Grane”. Wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie (historia muzyki popularnej i historia musicalu).

Spotkanie poprowadzi Paweł Jaskulski z Działu Wojewódzkiej Sieci Bibliotek, Oddziału Doboru i Selekcji Księgozbiorów z Warszawy. Wydarzenie współtworzone z Radą Seniorów Gminy Wiązowna i Stowarzyszeniem Seniorów Bądźmy Razem.

Data opublikowania strony: 06/06/2023