Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Spotkanie pt. “Cyberbezpieczeństwo seniorów w sieci”

Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu dotyczącym „Cyberbezpieczeństwa seniorów w sieci”, które odbędzie się 24 października 2018 r. o godz. 10.00 w Domu Kultury „Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej. Jest to projekt finansowany przez Zarząd Województwa Mazowieckiego, który oferuje działania edukacyjne, prewencyjne i interwencyjne w sytuacjach kryzysowych i adresuje je do seniorów, dzieci, młodzieży, przedsiębiorców, rodziców, dziadków i nauczycieli, którzy aktywnie lub przynajmniej biernie korzystają z Internetu. Fundacja Ogólnopolskie Porozumienie Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Warszawie – realizator projektu – organizuje wykłady, warsztaty, poradnictwo informatyczne i prawne, wydawnictwa, wydarzenia i kampanie społeczne, filmy instruktażowe i wiele innych aktywnych form udziału.

Internet to jeden z największych wynalazków ludzkości, bez którego dziś trudno wyobrazić sobie życie; to skarbnica wiedzy, nieskrępowany przepływ informacji z całego świata, możliwość nauki, zakupów, korzystania z sektoru bankowości, telekomunikacji, służb ratowniczych i obronnych, to również media społecznościowe i wiele innych dziedzin życia i gospodarki, których organizacja i zarządzanie oparte są na technologiach informatycznych. Udział w projekcie jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymują pomoce naukowe, gadżety promocyjne, wydawnictwa.

Więcej informacji o wsparciu gminy dla tego zadania udziela Joanna Iwańska Wydział Spraw Społecznych, pok. 201, tel. 22 512 58 01, email: j.iwanska@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 22/10/2018