bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

„Sprintem do maratonu”. V Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

Dzieci z Gminnego Przedszkola w Zakręcie uczestniczyły w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”, którego organizatorem jest miesięcznik „Bliżej Przedszkola”.

Pogoda 23 maja była dla nas wyjątkowa. Jak przystało na prawdziwych sportowców, każdy uczestnik miał na sobie odpowiedni strój oraz – jak na prawdziwych zawodach – otrzymał numer startowy. Przed biegiem odbyła się rozgrzewka, w czasie której dzieci odśpiewały hymn:

„Sprintem do maratonu biegnie dziecko każde,
Sprintem do maratonu, bo zdrowie jest ważne.
Sprintem do maratonu po zdrowie na mecie,
Sprintem do maratonu wygrać je możecie”.

Przedszkolaki ustawione na linii startu rozpoczęły bieg, starając się jak najszybciej dobiec do mety. Jednak w naszym maratonie nie liczyło się zdobyte miejsce, lecz pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze. Nasi mali „maratończycy” przebiegli aż 27 000 metrów. Wysiłek i determinacja zostały docenione i nagrodzone. Dzieci otrzymały medale i dyplomy z logo biegu. Akcja bardzo podobała się wszystkim uczestnikom i z pewnością tę inicjatywę będziemy kontynuować w kolejnych latach, promując zdrowy styl życia i aktywność sportową. Gratulujemy 135 wspaniałym biegaczom.

Info z: tukontakt@wiazowna.pl
Katarzyna Kwiatkowska

Data opublikowania strony: 28/05/2019