bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Stowarzyszenie „Jesteśmy!”. Okrągła rocznica i urodzinowy bal

Stowarzyszenie „Jesteśmy!” 23 stycznia w gościnnych salach Hotelu Brant obchodziło swoje 15 urodziny oraz 10 rocznicę powstania przy Stowarzyszeniu Warsztatów Terapii Zajęciowej w Radiówku. A było co świętować. Przez 15 lat Stowarzyszenie objęło pomocą ponad 100 osób z niepełnosprawnościami, a 17 z nich pomogło podjąć pracę.

W programie artystycznym znalazły się dwie prezentacje multimedialne. Pierwsza – autorstwa Krzysztofa Rosińskiego – była zbiorem fotografii z minionych lat. Druga – to film terapeuty zajęciowego Pawła Jędy, ukazujący jeden dzień z życia Warsztatów. Obie prezentacje spotkały się z gorącym przyjęciem gości.

Szczególne wrażenie zrobił na wszystkich spektakl „Ściana” w wykonaniu uczestników Warsztatów pod kierunkiem terapeuty zajęciowego Joanny Bakuły. Aktorzy opowiadali o swoim życiu przed i po powstaniu Stowarzyszenia, kiedy wspólnymi siłami mogli zburzyć tytułową ścianę ograniczającą ich życie. Wiedzieli bowiem już, że  „…budować ściany wokół siebie marna sztuka…”, jak mówią słowa utworu Stanisława Sojki „Tolerancja”. Ta piękna i mądra piosenka w wykonaniu uczestników Warsztatów stanowiła finał spektaklu. Były łzy wzruszenia i radości.

W dalszej części urodzinowych uroczystości rozpoczęła się wspaniała zabawa przy muzyce zespołu „Idylla”, a później pojawił się tort, który ufundował Jakub Wesołowski. Profesjonalną obsługę dźwięku i światła zapewnił Dawid Poreda.

Gorąco dziękujemy za bycie z nami tego dnia władzom Powiatu Otwockiego na czele ze starostą Krzysztofem Kłóskiem i skarbnikiem Wiesławem Miłkowskim oraz wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Grażynie Kilbach i radnemu Pawłowi Zawadzie. Dziękujemy bardzo za życzenia wspierającym nas od lat władzom gminy – wójtowi Januszowi Budnemu, sekretarzowi Annie Rosłaniec, skarbnikowi Gminy Alicji Matuszewskiej.

Ukłony składamy również przewodniczącej Rady Gminy Wiązowna Renacie Falińskiej. Dziękujemy radnym Gminy Wiązowna, dyrektorom jednostek organizacyjnych, lekarzom z ośrodków zdrowia, pracownikom GOPS-u i przedstawicielom organizacji pozarządowych. Bardzo dziękujemy Małgorzacie Żak za przybycie i wspólne świętowanie. To dzięki Pani Małgosi – fundatorce Domu Społecznego im. Jadwigi Małgorzaty Żak – w Radiówku mogły powstać i rozwijać się nasze Warsztaty i Środowiskowy Dom Samopomocy, a dzięki porozumieniu z władzami naszej gminy obie placówki mają zapewnioną przyszłość.

Dziękujemy wszystkim wspierającym nas od lat finansowo i rzeczowo lokalnym przedsiębiorcom, przyjaciołom i wolontariuszom. Bez Państwa pomocy, życzliwości i wrażliwych serc nie zburzylibyśmy tak wielu ścian, nie otworzylibyśmy naszym podopiecznym okien szeroko na świat i nie pomoglibyśmy im przekraczać granic dla wielu dotąd nieprzekraczalnych. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim licznie przybyłym do Hotelu Brant gościom. Wasza obecność, życzenia i gratulacje dodały nam sił do dalszej pracy.

Więcej zdjęć na stronie internetowej: http://wtzjestesmy.pl.

Info z: tukontakt@wiazowna.pl

Małgorzata Burtkiewicz

Data opublikowania strony: 05/02/2020