bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Strażacy z OSP Malcanów nagrodzeni

Druhowie: Robert Dąbrowski, Marcin Boruc i Marcin Wojnowski wyróżnieni Krzyżami Zasługi.

Trzech druhów z OSP Malcanów: Marcin Boruc, Marcin Wojnowski i Radosław Dąbrowski otrzymali Krzyże Zasługi za działalność na rzecz mieszkańców. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się 20 marca br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.

Wojewoda Mazowiecki w imieniu Prezydenta RP oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wręczył tego dnia: Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż z Mieczami Orderu Krzyża Niepodległości, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Krzyż Zasługi, 2 Srebrne Krzyże Zasługi, 6 Brązowych Krzyży Zasługi, Złoty Medal za Długoletnią Służbę, 4 Medale za Ofiarność i Odwagę oraz Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis osobom wyróżniającym się w działalności niepodległościowej, a także społecznej, w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego, reżyserstwie, w pracy na rzecz ochrony zdrowia oraz w działalności artystycznej.

Srebrny Krzyż Zasługi otrzymał Marcin Boruc, który od 10 lat pracuje w Państwowej Straży Pożarnej. Jest również strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Malcanowie, a także Komendantem Gminnym OSP. Do Ochotniczej Straży Pożarnej należy już 16 lat. W wykonywane przez siebie zadania wkłada dużo trudu i profesjonalizmu. To przede wszystkim zabezpieczenie miejsc wypadków czy ratowanie zdrowia i życia ludzkiego. Bez naszych strażaków, którymi dowodzi Marcin Boruc, nie odbędzie się ważne wydarzenie czy impreza. To oni dbają o porządek i bezpieczeństwo podczas „Półmaratonu Wiązowskiego”, wydarzeń plenerowych czy – jak ostatnio – strajków rolników.

Brązowy Krzyż Zasługi otrzymali:

Radosław Dąbrowski, który jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej Malcanów od 2003 r., a obecnie pełni funkcję naczelnika tej jednostki. Co ciekawe, od listopada 2019 r. do marca 2021 r. uczestniczył w wyprawie na terenie Polskiej Stacji Naukowo-Badawczej na Antarktyce im. Henryka Arctowskiego (pisaliśmy o tym tutaj). Na miejscu był odpowiedzialny m.in. za bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Po powrocie do kraju przeprowadzał szereg prelekcji w szkołach na terenie gminy Wiązowna i Powiatu Otwockiego dla dzieci i młodzieży, promując dbanie o środowisko naturalne i pokazując tamtejszą przyrodę.

Marcin Wojnowski to strażak – ochotnik od 2001 r., najpierw w OSP Niegocin, zaś od 2011 r. w OSP Malcanów. Corocznie uczestniczy w zabezpieczeniu imprez odbywających się na terenie Gminy Wiązowna. Jego działania cechuje wysoki profesjonalizm i zdobyta przez lata wiedza z zakresu pożarnictwa. Swoją pasją pomagania bliźniemu zaraził swoje dzieci, które należą do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Malcanowie. Jest członkiem zarządu OSP, odpowiada za finanse jednostki.

Gratulujemy!

Data opublikowania strony: 26/03/2024