bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Ruszyła „Świąteczna Radość Pomagania” Lence z Zakrętu

Pierwszy raz zorganizowaliśmy tę akcję w 2015 r. Tradycyjnie w pierwszą niedzielę grudnia spotkaliśmy się w centrum Wiązowny, by wspólnie z mieszkańcami celebrować przedświąteczny czas i zainaugurować po raz ósmy „Świąteczną Radość Pomagania”. Jej bohaterką jest mała Lenka z Zakrętu. Przez cały rok będziemy wspierać dziewczynkę i jej mamę w walce z mukowiscydozą. W sumie podczas wszystkich dotychczasowych akcji zebraliśmy blisko 500 tys. zł.

W samo południe 4 grudnia spotkaliśmy się na terenie gminnego Parku Centrum w Wiązownie, by oficjalnie przywitać nadchodzące święta. Tradycyjnie jak co roku zaprosiliśmy mieszkańców naszej gminy na „Wspólne ubieranie choinki”. W tym roku towarzyszył nam świąteczny jarmark. Były m.in. sympatyczne krasnale, przepiękne stroiki i bombki świąteczne, pachnący wędzoną śliwką bigos, domowej roboty napitki czy obrazy.

Dzieciaki zajadały się wrapami, zapiekankami i kręconym ziemniakiem. Stoisko Urzędu Gminy Wiązowna oferowało pachnącą goździkami i pomarańczą gorącą herbatę oraz przepyszne ciasto, a seniorzy z Dziennego Domu „Senior+” w Woli Karczewskiej domowej roboty pierogi. Te rozeszły się w mgnieniu oka.  

Święty Mikołaj, który przybył do nas ze swojej śnieżnej krainy, przywiózł dla dzieci słodkie podarki. Stoisko Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie należało do tych najgłośniejszych. Chętni mogli przygotować ozdobę wybijając młotkiem wzór na miedzianej blaszce. W namiocie Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Gliniance chętni robili m.in. brokatowe tatuaże. Stoisko Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna mieniło się złotem, a nasze bibliotekarki jak zwykle przygotowały gro atrakcji dla młodszych czytelników.  

Największe emocje wzbudził jednak gminny konkurs piosenki zimowej, w którym udział wzięły przedszkola i szkoły działające na terenie naszej gminy. Na scenie prezentowali się zarówno soliści, jak i duety, tria, kwartety oraz zespoły złożone z przedszkolaków oraz uczniów. Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Wiązowna Urszula Kozłowska, przedstawiając werdykt jury, zaznaczyła, że poziom był bardzo wyrównany i naprawdę ciężko było wyłonić zwycięzców.  

Trzeci miejsce w kategorii “Przedszkole” zajęła placówka z Zakrętu, drugie – Gminne Przedszkole z Pęclina, a pierwsze – Przedszkole z Wiązowny. Były też dwa wyróżnienia dla Niepublicznego Przedszkola z Wiązowny oraz dla placówki z Glinianki. W kategorii “Szkoła” trzecia była Podstawówka z Glinianki, druga – Szkoła Podstawowa z Wiązowny, a pierwsza – Szkoła Podstawowa z Malcanowa. Wyróżnienie otrzymała Szkoła Podstawowa z Zakrętu. Wręczyliśmy też nagrody za prace plastyczne w konkursie #LepiejPrzytul „Moc jest w nas!”.

Wójt Gminy Wiązowna Janusz Budny zainaugurował ósmą już akcję „Świąteczna Radość Pomagania”, przekazując mamie naszej małej bohaterki symbol akcji – pocztówkę. Ta trafi do Państwa domów już wkrótce. Dostarczą ją nasi niezawodni pomocnicy – wolontariusze z Centrum wolontariatu Radiówek. Znajdą na niej Państwo zarówno życzenia, jak i informację o tym, jak pomoc małej Lence, przekazując jej 1% podatku. Podczas wydarzenia zebraliśmy blisko 5 tys. zł. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. C.K. Norwida w Zakręcie przygotowali kiermasz z wypiekami, a uzyskane ze sprzedaży pieniądze (3000 zł), przekazali mamie Lenki. Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie “Jesteśmy!” podczas kiermaszu uzyskało 460 zł, zaś uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bohaterskich Lotników Polskich z Wiązowny zebrali 760 zł. W sumie mamy ponad 9 tys. zł.

W radosny nastrój wprowadził nas zespół Idylla, wykonując zarówno zagraniczne, jak i polskie hity świąteczne. Publiczność kołysała się w rytm piosenek, śpiewając je razem z wykonawcami. Na koniec wydarzenia zapaliliśmy lampki na przepięknie przystrojonej choince. Ich blask będzie towarzyszył nam aż do Trzech Króli. Na terenie Gminnego Parku Centrum czekają na Państwa świecące się atrakcję. Szczególnie efektownie wyglądają po zmroku. Warto wybrać się na spacer i zrobić sobie przedświąteczne zdjęcie. Można je wydrukować i np. przesłać w formie kartki z życzeniami do przyjaciół lub rodziny. 

Dziękujemy za to, że byliście tego dnia z nami! 

Data opublikowania strony: 05/12/2022