bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Świąteczna radość pomagania”. Wspieramy Natalkę

iał

Dzeiwczynka z zespołem Aperta. Jest ubrana w szarą sukienkę i szare butki oraz w białe rajstopy
Mała Natalka jest tegoroczną bohaterką akcji "Świąteczna radość pomagania" (Foto: M. Sosnowska)

Już po raz szósty organizujemy naszą akcję charytatywną “Świąteczna radość pomagania”. To już tradycja w naszej gminie. W tym roku jej bohaterką jest nasza mała mieszkanka Natalka. Jak co roku nasi wolontariusze dostarczą do Państwa domów pocztówkę, w której – życząc tak ważnego z powodu pandemii zdrowia – namawiamy do przekazania 1% podatku.

Natalka Chomczyk ma prawie 5 lat. Urodziła się z bardzo rzadką chorobą, która występuje raz na milion urodzeń. To zespół Aperta – uwarunkowany genetycznie zespół wad wrodzonych charakteryzujących się m.in. zrośnięciem szwów czaszkowych, zrośnięciem palców u rąk i stóp, rozszczepem podniebienia. Biologiczni rodzice zostawili dziewczynkę w szpitalu. Od razu trafiła do Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Tam zapewniono Natalce miłość i najlepszą opiekę. Tam też skradła serce opiekunki – pani Małgorzaty i stała się częścią jej rodziny. Jak mówi jej mama, Natalka jest bardzo pogodną i ciekawą wszystkiego dziewczynką. To wręcz wulkan energii. Jest już po kilku operacjach, przed nią kolejne, jak też długa oraz kosztowna rehabilitacja.

W dotychczasowym życiu Natalki wiele było bólu i samotności. Dziś Natalia ma szansę na rehabilitację i lepsze życie w kochającej rodzinie. 1% Twojego podatku przekazany na pomoc Natalii może sprawić, że jej świat będzie piękniejszy! Wystarczy, że w rocznym zeznaniu podatkowym w odpowiedniej rubryce wpiszesz nr KRS 000 135 921 z dopiskiem Natalia Chomczyk 5638.  Możesz też wykonać przelew bankowy na konto o nr 21 1680 1248 0000 3333 4444 5555. Ważne! W tytule należy wpisać: CHOMCZYK NATALIA 5638.

Co roku z myślą o naszych mieszkańcach przygotowujemy kilka tysięcy pocztówek. Nie kupujemy gotowych, bo ważne jest dla nas, aby życzenia, które trafią do Państwa domów, były ciepłe i osobiste. Po tym jak jeszcze pachnące drukarnią pocztówki trafią do urzędu, do pracy zabierają się wolontariusze z Centrum Wolontariatu w Radiówku. To oni, jak świąteczne elfy, z mozołem dzień po dniu dostarczają kartki do Państwa skrzynek.

Kartka "Świąteczna radość pomagania", na której znajdują się życzenia od Wójta Gminy Wiązowna oraz informacja o akcji charytatywnej

Ta akcja to nie tylko pocztówka rozsyłana do mieszkańców i nie tylko 1% podatku, który przekazujemy na pomoc wybranemu dziecku. “Świąteczna radość pomagania” to wiele imprez towarzyszących, licytacji, konkursów i wydarzeń, w trakcie których cały kolejny rok zbieramy pieniądze na potrzeby chorych dzieci z naszej gminy. Wiemy, że z powodu pandemii nie będzie łatwo, ale dla chcącego nic trudnego. Wiemy, że razem damy radę, bo naprawdę warto pomagać!

Data opublikowania strony: 26/11/2020