bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Sąsiedzkie święto cukinii”. 10 sierpnia spotkajmy się na targu

Żółte kwiaty cukinii wraz z młodymi jasnozielonymi cukiniami
Z cukinii można zrobić wiele różnorodnych potraw (Foto: pixabay.com)

To pierwsze takie wydarzenie na “Moim Rynku” zainicjowane przez samych mieszkańców. Już w sobotę 10 sierpnia zapraszamy na “Sąsiedzkie święto cukinii”, które odbędzie się na Gminnym Targowisku “Mój Rynek” w Wiązownie.

Organizatorem sobotniego wydarzenia, które rozpocznie się o godz. 14.00, jest rodzina Chwalczuków. To otwarte spotkanie mieszkańców i sympatyków Gminy Wiązowna. Jeśli chcą Państwo poznać nowych ludzi, wspólnie z nimi spędzić czas przy potrawach z cukinii oraz wymienić się przepisami, to sąsiedzkie święto jest właśnie dla Was.

Gościnny “Mój Rynek” udostępnia stoły i zadaszenie. Gotowe potrawy i napoje oraz kubki, talerze i sztućce wielorazowego użytku należy przynieść ze sobą. Organizatorzy proszą o to, aby na spotkanie nie wnosić alkoholu, nawet jeśli jest zrobiony “z cukinii”. Rodzina Chwalczuków przygotuje “ananasa z cukinii, zupę, pasztet, własny chleb pieczony na zakwasie i jeszcze kilka niespodzianek” i dodaje:Prosimy, przyjdź i zaproś każdego, kogo chciałbyś zobaczyć przy swoim stole”.

Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do udziału w tym wydarzeniu. To świetna inicjatywa i mamy nadzieję, że będzie takich więcej na naszym gminnym targowisku. Jeśli mają Państwo inne pomysły, możecie podzielić się nimi z zarządcą “Mojego Rynku” – Zakładem Gospodarki Komunalnej w Wiązownie (tel. 603 233 706). Na pewno uda się znaleźć dogodny termin, aby je zrealizować.

Info z: tukontakt@wiazowna.pl
Andrzej Chwalczuk

Data opublikowania strony: 06/08/2019