Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Święto pieczonego ziemniaka w przedszkolu w Woli Duckiej

,,Święto dziś ziemniaka obchodzimy, wszyscy razem świetnie się bawimy”. Takie hasło towarzyszyło dzieciom z Przedszkola im. ,,Pszczółki Mai” w Woli Duckiej, które w dniu 11 października 2022 r. świętowały „Dzień Pieczonego Ziemniaka”.

Piękna pogoda oraz ciekawe atrakcje sprawiły, że wszystkie buzie były uśmiechnięte. Przedszkolaki wysłuchały „Bajki o ziemniaku”, z której dowiedziały się, skąd pochodzi ziemniak, oraz jakie potrawy można z niego przygotować. Ciekawostką było dla nich, to że w zależności od regionu Polski ziemniak jest także nazywany kartoflem, grulą czy pyrą.

Dzieci wspólnie z paniami wykopały ziemniaki z przy przedszkolnego ogródka, a także brały udział w konkurencjach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak. Przedszkolaki mogły wykazać się szybkością, zwinnością i celnością. Panie świetnie bawiły się podczas obierania ziemniaków na czas. Nie zabrakło również  zabaw ze śpiewem oraz zabaw integracyjnych przy muzyce.

Dzieci po zabawach wraz z nauczycielkami zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z tego radosnego dnia. Uwieńczeniem wspaniałej zabawy była uczta z pieczonych ziemniaków, przygotowanych przez panie z naszego przedszkola i dań z ziemniaków przygotowanych przez rodziców.

Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności  przedszkolnej.

Ewa Kos, Magda Wypych

 

 

Data opublikowania strony: 24/10/2022