Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Święto Zmarłych. Jak dojechać na cmentarz

Przód autobusu miejskiego w kolorach żółto-czerwonych
Autobusy ZTM mają charakterystyczną kolorystykę i oznakowania (Foto: ZTM)

Specjalne linie autobusowe i tramwajowe wyjadą na stołeczne ulice we Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny. Przy cmentarzach zmieni się organizacja ruchu. 1 listopada autobusy będą kursować według sobotniego rozkładu jazdy.

We Wszystkich Świętych i w Zaduszki w Warszawie uruchomionych zostanie w sumie 30 tzw. linii cmentarnych. W tym trzy tramwajowe. Jak podaje onet.pl, autobusy i tramwaje linii cmentarnych będą kursować po Warszawie w piątek, 1 listopada, w godz. 7.00 – 19.00, a 2 listopada – między godz. 9.00 a 17.00. Wyjątkiem są linie C11, C12 i C90, które dowożą pasażerów w okolice Cmentarzy Powązkowskich. Te będą jeździły dwie godziny dłużej.

Uruchomione zostaną także dodatkowe punkty sprzedaży biletów. Staną one przy cmentarzach: Bródnowskim, Północnym i Powązkowskim, na pl. Narutowicza, rondzie Wiatraczna oraz przy ulicy Królewskiej. Będzie tu można kupić bilety kartonikowe oraz długookresowe, a zapłacić za nie zarówno gotówką, jak i kartą płatniczą. Dodatkowo od piątku, 1 listopada, do niedzieli, 3 listopada, działać będą również wybrane Punktu Obsługi Pasażerów ZTM.

Więcej informacji oraz konkretne rozkłady jazdy poszczególnych linii można znaleźć na stronie: www.ztm.waw.pl.

Data opublikowania strony: 31/10/2019