Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Szanty nad Laguną”. Było żeglarsko w Malcanowie

Już po raz czwarty mieszkańcy naszej gminy mogli uczestniczyć w „Szantach nad Laguną”. W sobotni wieczór 31 sierpnia Malcanów gościł kilkuset gości – miłośników żeglarskiej nuty. Spotkanie odbyło się na piaszczystej plaży przy miejscowym stawie o wdzięcznej nazwie „Laguna”. Okolica sprzyjała rodzinnemu piknikowaniu na kocach.

Impreza z roku na rok nabiera wiatru w żagle. W czasie tegorocznej edycji o oprawę muzyczną wydarzenia zadbało aż trzech wykonawców: szantymen Maciej Bossowski oraz zespoły „Strefa Ciszy” i „Żeglarze Portowi”. Impreza nie straciła swojego lokalnego uroku i integracyjnego charakteru.

„Szanty nad Laguną” to nie zwykły koncert, a zabawa dla wszystkich. Po stawie można było pływać na kajaku lub kanoe, które zapewniła wypożyczalnia Państwa Kobzów. Po raz pierwszy w tym roku – mimo niskiego poziomu wody – na stawie zwodowany został jacht Koła Żeglarskiego, działającego przy szkole w Gliniance. Wdzięcznym obiektem dla fotografów był jacht „Słoneczny Patrol”, który pomagał uczestnikom spotkania poczuć atmosferę Mazur. Na wygłodniałych wilków morskich czekała pyszna grochówka, kiełbaski i ciasta przygotowane przez pracowników Szkoły Podstawowej w Malcanowie.

Nowością na „Szantach” było stoisko, na którym wszyscy goście mogli bezpłatnie sprawdzić poziom glukozy, a także przebadać się w kierunku wirusa HCV.

Skauci z Malcanowa wraz z zespołem „Strefa Ciszy” skomponowali szantę z okazji spotkania. Zorganizowali też konkurs plastyczny dla dzieci, które przy wsparciu skautów mogły nauczyć się alfabetu sygnalizacyjnego oraz węzłów bosmańskich. Duzi i mali uczestniczyli w wielu konkursach -niespodziankach, które przygotował Komandor Bogdan. Zwycięzcy mogli liczyć na atrakcyjne nagrody.

Impreza zakończyła się późnym wieczorem – wesołym tańcem na piachu i wspólnymi korowodami. Nad bezpieczeństwem przybyłych czuwali jak zawsze niezawodni druhowie z OSP Malcanów.

Artyści, którzy pierwszy raz zawitali do Malcanowa, nie mogli się nadziwić wspaniałej atmosferze, zaangażowaniu lokalnej społeczności i aktywnemu udziałowi gości. Wpisali sobie przyszłoroczną datę „Szant” do kalendarzy i obiecali, że za dwanaście miesięcy znów do nas zawitają.

Info z: tukontakt@wiazowna.pl
Sylwia Piwowar

Foto: S. Piwowar, I. Trzaska

Data opublikowania strony: 06/09/2019