bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Szanty nad Laguną. Impreza w Malcanowie

Ahoj, tam na lądzie! Już po raz szósty sołectwo Malcanów, przez kilka godzin, stanie się żeglarską stolicą Mazowsza. Już 27 sierpnia, w ostatnią sobotę miesiąca, o godz. 17.00 rozpoczną się "Szanty nad Laguną". Wydarzenie jest doskonałą okazją do spotkania dla miłośników wodnych sportów ale także tych, którzy preferują suchy ląd.

O muzyczną oprawę zadbają zespoły “Strefa Ciszy” oraz “Żeglarze Portowi”. Impreza ma charakter integracyjny, dlatego w trakcie “Szant” nie zabraknie atrakcji. Dla dzieci przygotowane zostaną warsztaty, w czasie których będą mogły wykonać własne modele żaglówek.

Wszyscy chętni zapoznają się z zasadami kodu flagowego sygnalizacyjnego, a także nauczą się, jak zrobić przydatne węzły żeglarskie – wyblinka, półsztyk czy sztyk – nie będą mieć przed nami tajemnic. Już tradycyjnie na Lagunie pojawią się kajaki, którymi można będzie zwiedzić nasz słynny akwen od niecodziennej strony. Przy odrobinie wyobraźni poczujemy się jak w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich.

Na miłośników prac plastycznych będą czekać farby – mamy nadzieje, że z namalowanych prac stworzymy sporą galerię. Gościem specjalnym będzie jacht “Słoneczny Patrol”, który od lat zapewnia niepowtarzalny klimat spotkania.

Program “Szant nad Laguną” będzie wypełniony konkursami, wspólnymi tańcami i śpiewem. Na wydarzeniu pojawia się też przedstawiciele Stowarzyszenia “Nie Tędy Droga”, z którymi będzie można porozmawiać o planowanej budowie Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej i działaniach naszej społeczności, które mają na celu zapobieżenie tej inwestycji w planowanym kształcie.

Ale to nie koniec atrakcji – bo oprócz “ducha,” zadbamy także o “ciało”. Na zgłodniałych będzie czekać pyszna grochówka i kiełbaski z grilla. A tuż obok pojawi się kawiarenka z ciastami, herbatą i kawą.

Mamy nadzieję, że dołączycie do nas. Jeśli macie możliwość, ubierzcie się z akcentem żeglarskim. Możecie zabrać ze sobą koce piknikowe, leżaki, krzesełka.

Serdecznie zapraszamy!

Sołectwo Malcanów

Impreza szanty nad Laguną w Malcanowie

Data opublikowania strony: 10/08/2022