bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Szkoła Podstawowa w Gliniance. “My dzieci przemocy mówimy STOP”

Już po raz drugi Szkoła Podstawowa im. W. Witosa w Gliniance przystąpiła do kampanii “Biała wstążka” organizowanej w Gminie Wiązowna. 25 listopada zainaugurowano akcję w szkole. Tego dnia oficjalnie ogłoszono wyniki konkursu My dzieci przemocy mówimy STOP”. Zwycięskie prace, w formie galerii, zawisną na szkolnym ogrodzeniu.

Kampania rozpoczęła się uroczystym apelem szkolnym. Obecne dzieci z oddziałów przedszkolnych i pozostali uczniowie zostali poinformowani o jej założeniach i przebiegu działań w szkole. Uczniowie oraz wszyscy pracownicy otrzymali białą wstążkę, którą przypięli do ubrań, manifestując w ten sposób sprzeciw wobec przemocy.

W tym dniu również obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klas “O” uczestniczyli w zajęciach poprowadzonych przez logopedę Marlenę Szpulecką. Zapoznali się z krótką, bardzo ciekawą historię pluszowego misi i chętnie rozwiązywali zagadki o różnych znanych lub trochę mniej znanych bohaterach dnia.

Nawiązując do kampanii przeciwdziałania przemocy Biała wstążka”, dzieci wysłuchały bajki terapeutycznej o misiu, który lubił dokuczać swoim kolegom. Potem zastanawiały się, czy takie zachowanie jest odpowiednie. Na koniec każdy z uczniów zamienił się w misia, zakładając na głowę własnoręcznie wykonaną misiową opaskę. Opaski spodobały się dzieciom tak bardzo, że nie zdejmowały ich przez cały dzień!

Tego dnia oficjalnie ogłoszono wyniki konkursu plastycznego nawiązującego do kampanii “My dzieci przemocy mówimy STOP”. Jego organizatorem była szkoła, a koordynatorem – logopeda szkolny Marlena Szpulecka. Konkurs trwał 10 dni i był adresowany do wszystkich uczniów uczęszczających do placówki.

Powołane 24 listopada trzyosobowe jury przystąpiło do oceny 57 prac dostarczonych i nadesłanych przez dzieci. Prace zaskakiwały zarówno ciekawym podejściem do tematu, jak i różnorodną techniką wykonania. Po burzliwych obradach jury postanowiło przyznać następujące miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:

I Kategoria klasy O
1. Gabrysia Grzegrzółka Oa
2.Blanka Dyzio Oa
3. Antonina Śliwińska Ob

II Kategoria klasy I – III
1. Mają Lipska III a
2. Pola Wojciechowska IIa
3. Ninka Milewska Ib

III Kategoria klasy IV – VIII
1. Dominika Gadomska VII a
2. Piotr Gadomski IVb
3. Maria Klimek Va

Wyróżnienia
1. Joanna Dziewulska I a
2. Dorian Karkosa II b

Laureatom serdecznie gratulujemy. Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za zaangażowanie w wykonanie prac plastycznych. Dla wygranych przewidziano pamiątkowe dyplomy oraz prezentację prac, które w formie banerów zawisną na szkolnym ogrodzeniu.

Info z: tukontakt@wiazowna.pl

Marlena Szpulecka

Data opublikowania strony: 27/11/2020