Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Szkoła w Gliniance. „Ślubowania nadszedł czas”

Dyrektor szkoły w Gliniance Teresa Bąk pasuję pierwszoklasistów na uczniów
Dyrektor szkoły w Gliniance Teresa Bąk pasuję pierwszoklasistów na uczniów

”Prawdziwym uczniem być” – to hasło towarzyszyło pierwszoklasistom podczas uroczystości pasowania na ucznia, która odbyła się 8 października w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gliniance.

Pierwszoklasiści, witani brawami przez licznie zebranych gości, z dumą i powagą wkroczyli na salę gimnastyczną. Zaprezentowali program artystyczny bogaty w piosenki i tańce. Wiersze i teksty, które recytowali, przypominały m.in. zasady dobrego wychowania. Uczniowie wykazali się także znajomością przepisów dotyczących poruszania się po drodze oraz – co najważniejsze – udowodnili, że doskonale wiedzą, jak powinien uczeń zachowywać się w szkole. Pierwszoklasiści włączyli w występ elementy patriotyczne, przypominając wszystkim obecnym, że każdy z nas „jest Polką i Polakiem”.

Po części artystycznej, nagrodzonej gromkimi brawami, dyrektor Teresa Bąk dokonała aktu pasowania wszystkich pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gliniance. Zgodnie z tradycją naszej szkoły przedstawiciele uczniów złożyli kwiaty pod popiersiem naszego patrona – Wincentego Witosa i posadzili pamiątkowe drzewa.

Info z: tukontakt@wiazowna.pl
Katarzyna Dziewulska

Data opublikowania strony: 31/10/2019