Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Szkoła w Zakręcie w programie „Mata w Każdej Szkole”

Sala gimnastyczna. Dzieci w biało-czarnych strojach stoją wokół mężczyzny. Ten mówiąc przez mikrofon, skacze do góry.
W programie zgłoszone szkoły rywalizują ze sobą na lokalnych turniejach w czterech konkurencjach sprawnościowych (Foto: UKS Zakręt)

Szkoła Podstawowa w Zakręcie zgłosiła się do programu "Mata w Każdej Szkole" realizowanego przez Fundację Andrzeja Suprona we współpracy z Dobrą Drużyną PZU, której ambasadorką jest m. in. Iga Świątek. W programie zgłoszone szkoły rywalizują ze sobą na lokalnych turniejach w czterech konkurencjach sprawnościowych. Zwycięzcy turniejów mają prawo startu w finale ogólnopolskim, gdzie spotyka się 16 drużyn.

Uczniowie ze Szkoły z Zakrętu wzięli udział w turnieju w Sulejówku. Zawody te wygrali pokonując wszystkich rywali w każdej z konkurencji. Tym samym zapewnili sobie miejsce w Wielkim Finale który odbywał się 15 grudnia w Lublinie. Na tym turnieju uczniowie z Zakrętu przeszli jak burza przez fazę grupową, wygrywając wszystkie mecze do zera. Podobnie było w meczu ćwierćfinałowym ze szkołą z Włodawy.

W półfinale SP w Zakręcie spotkała się z SP w Zakrzewie. Był to trudny rywal, ale udało się wygrać i awansować do finału. Mecz o złoto to pojedynek z SP nr 20 w Lublinie. Walka była zacięta, ale finalnie lepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. C. K. Norwida w Zakręcie. Zwycięska drużyna otrzymała voucher na zakup sprzętu sportowego dla szkoły na kwotę 5 000 zł.

Szkołę Podstawową w Zakręcie reprezentowali: Majka Zdun, Janina Salamon, Tomasz Błażejak, Wojciech Jagliński, Angelika Rak, Kornel Dębkowski, Jeremi Wróbel, Julia Świder i Maksymilian Mączko.

Artur Mroczek

Data opublikowania strony: 02/01/2024