bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Szlachetna Paczka”. Prezenty dostarczone 

Jako jeden z nielicznych samorządów Gmina Wiązowna co roku bierze udział w charytatywnej akcji “Szlachetna Paczka”. Tym razem wspólnie z mieszkańcami pomogliśmy pani Alinie i jej dwóm synom.

Zbieraliśmy dary dla pani Aliny i jej dwóch synów: 4-letniego Marka i 2-letniego Stanisława. Pani Alina lubi aktywnie spędzać czas ze swoimi dziećmi. Razem jeżdżą rowerami oraz chodzą na grzyby. Dla niej samej dzieci są najważniejsze i chciałaby, aby im w życiu było lepiej. Podkreśla, że to one dają jej siłę do walki z trudnościami losu. Kobieta niestety, musiała uciekać z domu przed uzależnionym i przemocowym mężem, więc opieka nad dziećmi i utrzymanie rodziny spadło wyłącznie na nią. 

Mimo pandemii i wielu problemów, jakie ciągle dotykają naszą lokalną społeczność, ilość darów przekazanych na  „Szlachetną paczkę” przerosła nasze oczekiwania. Udało nam się zebrać wszystkie artykuły, o które prosiła rodzina. Naszą “Szlachetną Paczkę” przekazaliśmy do magazynu w Dębe Wielkim, skąd trafiła do pani Aliny i jej synów. Składała się z 50 oddzielnych prezentów, w których zalazły się m.in. żywność, środki czystości, kosmetyki, książki, artykuły plastyczne, zabawki.  Zakupiliśmy też opał – tonę węgla i drewno, którego tak potrzebowali.

Akcja nie mogłaby się odbywać bez bezinteresownej pomocy i wsparcia mieszkańców Gminy Wiązowna oraz firm funkcjonujących na naszym terenie. Do takich należą działające od ponad 20 lat Meble Kowalski. Dzięki Robertowi Kowalskiemu, właścicielowi  firmy, pani Alina otrzymała bezpłatnie nowe, zrobione na wymiar meble kuchenne. Już trafiły do jej domu.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do tej szlachetnej akcji. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego – to jej dewiza. Udało nam się po raz kolejny wspólnie spełnić czyjeś marzenia. 

Data opublikowania strony: 15/12/2020