mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Szlachetna paczka. Tym razem dla samotnej matki i jej dzieci

Szlachetna paczka. Tym razem dla samotnej matki i jej dzieci

Czerwone tło. Na nim biała wstęga układająca siew kształt serca. Pod spodem napis: Szlachetna Paczka
„Szlachetna Paczka” to jednej z największych akcji charytatywnych w Polsce.

Po raz szósty wesprzemy przedświąteczną akcję charytatywną “Szlachetna Paczka”. Przygotowana przez Was paczka to dla potrzebujących coś więcej niż pomoc materialna. To dostrzeżenie ich piękna i potwierdzenie ich ważności, przywrócenie godności. Dzięki takiemu docenieniu ze strony innych, znów stają się ważni dla samych siebie i zaczynają zmieniać swoje życie. To mądra pomoc – zapewniają organizatorzy akcji i zachęcają do udziału.

Do tegorocznej akcji zgłoszono wiele osób i rodzin z naszej gminy. Każdy z nas może wybrać, komu chce pomóc. Paczkę można przygotować samodzielnie, z rodziną lub grupą znajomych. My działamy – jak co roku – przy wsparciu naszych jednostek organizacyjnych i Państwa – niezawodnych mieszkańców gminy.

Będziemy zbierać dary dla pani Aliny i dwóch synów: 4-letniego Marka i 2-letniego Stanisława. Pani Alina lubi aktywnie spędzać czas ze swoimi dziećmi. Razem jeżdżą rowerami oraz chodzą na grzyby. Dla niej samej dzieci są najważniejsze i chciałaby, aby im w życiu było lepiej. Podkreśla, że to one dają jej siłę do walki z trudnościami losu. Kobieta ma talent organizacyjny i plastyczny, w przyszłości jak dzieci podrosną chciałaby iść na kurs robienia paznokci. Starszy syn również przejawia talent plastyczny po mamie, bardzo lubi rysować. Niestety, musiała uciekać z domu przed uzależnionym i przemocowym mężem, więc opieka nad dziećmi i utrzymanie rodziny spadło na nią.

Czego potrzebują? Trzy podstawowe problemy to:

  1. Opał – jest drogi, a rodzinę nie stać na zakup odpowiedniej ilości. Zimą, aby była odpowiednia
    temperatura rodzina, zużywa go w dużej ilości, gdyż dom jest stary i szybko się wychładza.
  2. Środki czystości – rzeczy, które bardzo szybko się zużywają ze względu na przebywające w domu dzieci. Rodzina nie zawsze może zakupić wszystkich potrzebnych produktów.
  3. Żywność – jej zakup odciąży rodzinny budżet, gdyż to są rzeczy codziennego użytku.

Niezbędne rodzinie rzeczy można przynosić do Urzędu Gminy Wiązowna (ul. Lubelska 59) w godzinach pracy urzędu, Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie (ul. Lubelska 53), Ochotniczych Straży Pożarnych w Malcanowie i Gliniance, Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna w Wiązownie oraz filiach w Gliniance i Duchnowie a także do placówek Przedszkolnych w Zakręcie, Wiązownie, Pęclinie i Woli Duckiej.

Koordynacją pomocy tej rodzinie zajmuje się Paula Woźnica – Wydział Spraw Społecznych, tel. 603 209 701, e-mail: p.woznica@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 17/11/2020