bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Szpital powiatowy. Oddziały zamknięte

W trudnej sytuacji znajduje się szpital powiatowy (Powiatowe Centrum Zdrowia Śp. z. o. o. w restrukturyzacji) w związku z pandemią.

Jak informuje nas Biuro Kultury i Promocji starostwa, Oddział Chorób Wewnętrznych od dnia 27 października 2020 roku do odwołania wstrzymał przyjęcia ze względu na wykrycie SARS-CoV-2 i przebywanie personelu na kwarantannie. Podobna sytuacja jest na Oddziale Chirurgi – tam od 31 października do odwołania wstrzymane zostały przyjęcia ze względu na wykrycie SARS-CoV-2 i przebywanie personelu na kwarantannie.

Natomiast ze względu na bardzo trudną sytuację epidemiologiczną, przyszpitalna Przychodnia Specjalistyczna do odwołania pracuje w nowych godzinach: od 7:30 do 15:00.

Pozostałe oddziały funkcjonują przy zachowaniu wymogów sanitarnych. Osoby, które podejrzewają u siebie objawy choroby (Covid, grypa itp.) powinny najpierw skontaktować się z lekarzem rodzinnym w przychodni.

Szczegółowe informacje podawane są na bieżąco na stronie https://pcz-otwock.pl/

Nie są prawdziwe wiadomości o przekształceniu szpitala w jednoimienny, czyli w dedykowany pacjentom z Covid 19. Co czwartek starosta Krzysztof Szczegielniak i przedstawiciele władz powiatu rozmawiają z władzami gmin o sytuacji szpitala i sytuacji w powiecie otwockim. Na naszej stronie będziemy Państwa informować o kolejnych kwestiach i ustaleniach związanych z pandemią. Tradycyjnie podawać będziemy tylko sprawdzone informacje.

Data opublikowania strony: 04/11/2020