bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Teleporady lekarza i pielęgniarki. Nowa platforma

Dłonie lekarza wypisującego zalecenia
W celu skorzystania z pomocy lekarskiej należy w pierwszej kolejności zapisać się na wizytę w wybranej przychodni (Foto: pixabay.com)

Podejrzewasz, że masz koronawirusa? Masz objawy, które Cię niepokoją? Umów się na konsultację on-line. Ruszyła nowa platforma teleporad.

Jeśli:

  1. masz objawy, które Cię niepokoją,
  2. miałeś kontakt z kimś zakażonym, a teraz źle się czujesz,
  3. jesteś na kwarantannie i źle się poczułeś,
  4. masz powody podejrzewać, że jesteś zakażony koronawirusem,

to powinieneś skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej. Pamiętaj! Nie idź do przychodni, ani na SOR. Możesz zakazić innych.

Jeśli nie masz możliwości skontaktowania się ze swoim lekarzem rodzinnym, umów się na konsultację on-line. Teleporada jest usługą przygotowaną z myślą o pacjentach, którzy podejrzewają obecność koronawirusa SARS-CoV-2 w swoim organizmie. Mogą oni w prosty sposób umówić się na teleporadę lekarską lub pielęgniarską w formie wideorozmowy lub telekonsultacji. Podczas konsultacji pacjent może otrzymać e-receptę bądź e-zwolnienie.

Aby pacjent mógł skorzystać z teleporady, powinien wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj. Na podany w formularzu adres e-mail otrzyma wiadomość, w której zawarta będzie instrukcja. Pacjent może połączyć się z pracownikiem medycznym za pomocą komputera lub laptopa wyposażonego w kamerę, mikrofon oraz głośnik bądź przez telefon.

Wszelkie pytania dotyczących platformy Teleporad należy zgłaszać na adres e-mail: telepacjent@csioz.gov.pl.

Wszystkie wiadomości na temat wirusa COVID-19 znajdziecie Państwo na naszej stronie: https://tuwiazowna.pl/koronawirus-w-polsce/

Źródło: gov.pl

Data opublikowania strony: 17/04/2020