bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Test na WZW C. Bezpłatne badanie

Labolatorium badawcze. Widać probówki z krwią. Jedą trzyba laborantka w białym fartuchu. Na rękach ma niebieskie rękawiczki
Labolatorium badawcze. Widać probówki z krwią. Jedą trzyba laborantka w białym fartuchu. Na rękach ma niebieskie rękawiczki

Ponad 80 proc. Polaków znalazło się w sytuacji, w której mogło zakazić się wirusem zapalenia wątroby typu C. Jak wykryć zakażenie? Wystarczy zbadać swoją krew. Już 10 czerwca będzie to możliwe w Ośrodku Zdrowia w Wiązownie.

Zapraszamy na bezpłatne badanie krwi, dzięki któremu będzie można szybko wykryć, czy w naszym organizmie nie ma wirusa zapalenia wątroby typu C. Krew będzie pobierana w godz. 8 – 18 w Ośrodku Zdrowia w Wiązownie (ul. Lubelska 36). Projekt finansowany jest w całości ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

 

WZW C – to choroba zakaźna wywołana wirusem zapalenia wątroby typu C (HCV). Jak dochodzi do wprowadzenia wirusa do naszego organizmu? Najczęściej w czasie przetaczania krwi, podczas pobytu w szpitalu lub podczas operacji, w czasie wizyty u stomatologa lub zabiegu kosmetycznego oraz podczas robienia tatuażu lub przekłuwaniu uszu.

Foto: pixabay.com

Data opublikowania strony: 05/06/2019