Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Trwa budowa ścieżki rowerowej przy ul. Lubelskiej

Przy drodze wojewódzkiej nr 721 w Wiązownie trwają prace związane z budową ścieżki rowerowej przebiegającej wzdłuż ul. Lubelskiej (od drogi ekspresowej S17 do skrzyżowania z ul. Boryszewską). Roboty wykonywane są na odcinku około 1300 metrów. Obecnie wylewana jest ostatnia warstwa asfaltowa. Nowa ścieżka ułatwi podróżowanie rowerzystów i zwiększy ich bezpieczeństwo podczas podróżowania. Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Inwestycja powstaje w ramach projektu „Wybierzmy rower — Partnerstwo dla rozwoju komunikacji niskoemisyjnej WOF” z udziałem środków z Unii Europejskiej. Całkowita wartość projektu 7,8 mln, w tym ponad 4,9 mln pochodzi z dotacji.

Ideą działania jest poprowadzenie inwestycji tak, by łączyły one kolejne gminy, a chodniki i ścieżki rowerowe nie urywały się nagle. Wspólnie mają tworzyć zintegrowany system komunikacyjny metropolii warszawskiej. Droga rowerowa, którą budujemy, pozwoli na bezpieczny przejazd rowerem od granicy z Miastem Józefów, przez Wiązownę aż do Halinowa. Projekt realizowany jest w partnerstwie 6 samorządów, w ramach wspólnej sieci dróg rowerowych powstanie ścieżka łącząca gminy Karczew, Otwock, Józefów, Wiązowna, Halinów oraz Sulejówek.

Więcej informacji o wsparciu gminy dla tego zadania Olga Nowak – Wydział Inwestycji, pok. 212, tel. 22 512 58 64, e-mail: o.nowak@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 08/10/2018