bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Trwają prace przy nowej świetlicy w Góraszce

Budowa świetlicy w Góraszce.
Świetlica ma już fundamenty, rozpoczęto stawianie ścian (Foto: WI/E. Szaruga)

Trwają prace przy budowie nowej świetlicy wiejskiej w Góraszce. Będzie to już ósmy tego typu obiekt, tworzony w ramach sieci świetlic wiejskich na terenie naszej gminy. Firma SSGroup zakończyła prace rozbiórkowe i rozpoczęła prace fundamentowe i murowanie.

W ramach inwestycji powstanie parterowy budynek o powierzchni ponad 90 m kw., na którą składają się: sala świetlicy (aula), pomieszczenie socjalno-kuchenne, sanitariaty oraz pomieszczenie gospodarcze. Główne wejście do budynku będzie wyposażone w pochylnię, dzięki której do budynku bez problemu dostaną się osoby niepełnosprawne.

Obiekt jednocześnie pomieści około 50 użytkowników. Przed budynkiem powstaną też miejsca postojowe.

Świetlica będzie kosztować blisko 800 tys. zł, z czego 47 389,95 zł to środki z funduszu sołeckiego Góraszki, a 222 500 zł stanowi dofinansowanie pozyskane z Sejmiku Województwa Mazowieckiego w ramach programów: Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2024 i MAZOWSZE DLA SOŁECTW 2024.

Zakończenie prac budowlanych planowane jest na jesień 2024 r.

Więcej informacji na temat inwestycji udziela Emilia Szaruga, Wydział inwestycji, tel 22 512 58 61, e-mail: e.szaruga@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 06/03/2024